Makale Pazarlama Yöntemi

Posted on

Web site sahipleri “trafik” kavramının önemini çok iyi bilirler. Web sitenizin başarısını ve önemini belirleyen bir etmendir trafik. Bir başka deyişle sitenizin başarı yakalamasını istiyorsanız trafiğini arttırmak zorundasınız. Sitenizin trafiğinin çok olması daha çok ziyaretçi tarafından takip edildiğine paralel olarak yürümektedir. Trafik kavramının iyi analiz edilerek sitenize uygun olarak çalışmalar yapılması gerekmektedir. Bazı web sitelerinde görülen pop-up tarzı trafik arttırma yöntemleri çoğu zaman için web siteleri için olumsuz durumlar yaşatmaktadır.

Trafik arttırma yöntemlerinin başında makale yazımına ilişkin olarak geliştirilen Article Marketing gelir. Article Marketing bir makale pazarlama yöntemidir. Organik ve kaliteli trafik diye tabir edilen kısım (ziyaretçiye herhangi bir zorlama olmadan kendi isteğiyle siteye yönlenmesi) bu yöntemle sağlanabilmektedir.

Makale dizinlerinde sitenin reklamının yayınlanması esasına dayanır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dizinlerinde yayınlanacak sitenin özgün içeriklerinden oluşması ve kaliteli bir yapıya sahip olmasıdır. İlgi çekici ve işe yarar bilgilerle donatılmış makale birçok web site sahipleri tarafından fark edilecektir. Kopyala-yapıştır yöntemiyle kendi sitesine eklediği makaleler dolaylı olarak sizin sitenize trafik olarak kazanç katacaktır. Genel olarak toparlayıcı cümle olarak şunu söyleyebiliriz: Belirtilen yöntemle yazılan makaleler sizi gerçek kitleye ulaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir