Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır ?

Son yıllarda televizyonlarda artan dekorasyon programları sonrası artık herkes kendi evi için düzenlemeler ve dekorasyon yapmaya karar verdi. Aslında önemli bir konu haline geldi bu dekorasyon işi. Ev sahipleri bu konuyu detaylı olarak araştırmaya da başladı. Uzun zamandır oturduğunuz evin salonundan illa ki sıkılmışsınızdır sizlerde . Bizde bunu düşünerek sizlere güzel öneriler vermeye çalıştık. İşte sizler için son derece önemli olan ipuçları vererek salonlarınızda yapmanız gereken dekorasyonlar hakkında bilgiler.

Modern Oturma Odası Geometrie Arredamenti

Öncelikle sizin için önemli olan nasıl bir dekorasyon yapmaya karar vermek ile başlamak olacaktır. Salonunuzun ebatları bu konuda sizlere yardımcı olacaktır muhakkak. Oturduğunuz salon kare mi ? Dikdörtgen mi olduğu dekorasyon konusunda son derece önem arz ediyor. Dikdörtgen bir salonu olan siz değerli okurlarımız aslında son derece şanlı bu konuda. Çünkü dikdörtgen salonlar kare olan salonları göre dekorasyon konusunda oldukça kolay şekil alıyor. Çünkü dikdörtgen bir salonda oturma gruplarını son derce rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Tren gibi değil. Bir L , bir üçlü , bir ikili  ve iki tekli berjerle mekanı oldukça rahat bir şekilde döşeyebilirsiniz. Bu dekorasyon karşısında hemen karşı tarafa salonumuzun dik olduğu için bir yemek masası koymanız göze oldukça hoş gelecektir. Bu konuda sizin yapmanız gereken yemek masanızı dikdörtgen mi yoksa kare mi olacağına karar vermek olacaktır. Masamızın kenarlarına bir ovallik kazandırarak mekanın son derece geniş bir durum almasına imkan sağlayabilirsiniz.

Salon dekorasyonu bu şekilde sağladıktan sonra salon belki gözünüze biraz olsun dar olarak gözükebilir. İşte burada son derece şık bir ayna konumlandırarak açısal olarak son derece geniş bir izlenim yaratabilirsiniz. Özellikle dekorasyon olarak bu aynayı pencereden gelen ışığın karşısına koyarak mekanın içerisinin son derece aydınlık bir hal almasını ve mekanı daha derin , daha geniş ve bu dikdörtgenliği kareye yakın bir durumda gösterecektir.

Living spaces : Minimalist Oturma Odası Preetham Interior Designer

Salonda son derece şık duracak olan dikdörtgen salonunuzda sehpa tercihi yaparken özellikle elips şeklinde bir sehpa kullanmanız son derece şık bir dekorasyon sağlayacaktır. Orta sehpa kullanırken özellikle zigon tarzında kullanmanız hareket açısından son derece başarılı olacaktır.

Çok gerek duyduğunuz taktidre yan taraflara da zingon sehpalar ile süsleyebilirsiniz ve evinizin dekorasyonunu bu şekilde tamamlayabilirsiniz.  Bunları kullanırken misafirleriniz geldiği zaman onları ayakta bırakmamak için son derece kullanışlı bir alan açabilirsiniz ve yemek masanızdan sandalyeleri aldığınız zaman bu sehpaların yerine koyabilirsiniz.  Son rutuşları atacağımız zaman ise sizlere son derece etkili bir detayı anlatalım. Elips şeklinde orta sehpamızın altına şık bir halı koyarsanız dekorasyon açısından son derece başarılı bir şekil alacaktır. Bu halı modelini aynı şekilde yemek masanızın altına da koymanız evinizin farklı bir dekorasyonu olmasına neden olacaktı. Ancak halı sevmeyen okurlarımıza burada farklı bir tavsiyede bulunalım. Orta sehpanın altının boş kalması sizlere hoş olmayan görüntü sunacaktır bu yüzden yapmanız gereken tek şey hoş bir kilim alarak dekorasyonu tamamlamak .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting