2012 Sonbahar Makyaj Modası ve Makyaj Trendleri

2012 sonbahar makyaj trendleri, kış sezonuna ışıltısını katacak renkler ve yüz hatlarını vurgulayarak makyaj tekniklerini sergiliyor. Sonbahar Kış sezonu makyaj trendi önerileri ile karşılamak istiyorsanız bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Sonbahar ile güzelliğe vurgu yapan makyaj trendleri ile farklı bir anlam kazanacak. Belirgin kaşlar, elmacık kemikleri ve kırmızı ile renklenen dudaklar 2012 Sonbahar makyaj trendlerinin ana çatısını oluşturuyor.

2012 Sonbahar Kış Makyajında Gözler..

Son birkaç yıldır moda olan gözlere dumanlı efekt verilmesi akımı bu sezonda dikkat çekiyor. Gözlerin etrafını kalem ile belirginleştirdikten sonra göz kapakları iki renk ile belirginleştiriliyor. Yazın hemen ardında gelen sonbahar da halen güneşin tonlarını yaşamaya devam edebiliriz. Turuncular, altın rengi farlar, yeşilin tonları, kömür rengi far ile kombinleyerek gözlere dumanlı bir görünüm kazandıra bilirsiniz.

Sadelikten yana iseniz her zaman duman efektine mahkum değilsiniz. Doğal gölgeler de bu sezonun trendlerinden. Doğal gölgeler için de pastel renkler kullanılmalıdır. Gözlerin çerçevesi açık kahve ile belirginleştirilir, krem rengi, şeftali rengi gibi pastel renklerle gölgelendirme yapılır.

Sonbahar kış trendinde de bir başka dikkat çeken özellik ise parlaklık ve ışıltılar. Uygulanacak farlar simli, parıltılı olarak kullanılabilir. İstenildiği takdirde uygulama sonrası da özel parlatıcılarla da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Göz makyajının son uygulaması kirpikleri vurgulamak olacak, bol rimelli ve dolgun kirpikler makyaj trendlerinde öne çıkan özelliklerden. Kullanacağınız rimelin dolgunlaştırıcı özelliğide olmasına dikkat edin.

1 yorum

  1. makyaj videoları dedi ki:

    Merhaba, web sitenizi google’da makyajla ilgili web sitelerini gezerken buldum. Ben de makyaj videolariyla ilgili bir web sitesi açtım ve sizin gibi tecrübeli isimlerden tanıtım için yardım rica ediyorum. Kısa da olsa bir yazıyla veya sosyal medyada makyajvideolari.com ‘dan bahsedebilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler, Deniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting