2012 Sonbahar Modasına Retro Gözlükler Damgasını Vuracak

2012 modasına damgasını vuran akımlardan bir tanesi de Retro.  Şimdi anne ve büyüklerinizin dolabını karıştırma zamanı. 2012 sonbahar modasında yaz aylarında olduğu gibi sonbahar aylarında da dantellerin, çiçek desenleri, şallar Retro akımından nasibini aldı. Retro sadece kıyafetler de değil gözlük modellerinde de moda olarak kendini göstermeye başladı.

Retro modası ile gözlükleri seçerken

Öncelikle en iyi Retro gözlük seçiminin ebatlarla alakalı olmadığını hatırlatalım. Çoğu kadın, Retro denildiği zaman en büyük olanı algılamaktadır. Oysaki bu düşünce yanlıştır, Retro akımı ile şekillenen gözlüklerden bulunabilen en büyük olanı değil yüzünüze oturan en doğru olanı seçmelisiniz.

Eğer yüzünüzü kaplayan çok büyük gözlüklerle kendinize rahat hissetmezseniz ya da yüzünüze uygun bir model bulamazsanız,  klasik modelleri de deneyebilirsiniz. Böylece hem görüntünüzü koruyarak hem de tarzınızla fark yaratabilirsiniz.

2012 Sonbahar Gözlük Modası; Güneş Gözlükleri

Sonbahar aylarının en güzel yanı ise güneşin etkisinin yaz aylarına oranla daha düşük olması. Bu avantaj ise gözlük seçiminde daha özgür ve istekleri karşılayacak seçimler yapabilme sansını vermektedir. Sonbaharda güneş gözlüğü seçerken daha açık renk camlı gözlükler seçilmelidir. Bu sezonda da açık camlı gözlükler moda olarak ön plana çıkıyor. Yeşil, gri ya da çok tercih edilen siyah renkli camlarının hakimiyeti bu sezonda daha geri planda olacak.

Güneş gözlüklerinin renkli cam seçenekleri kadar renkli gözlük çerçeveleri de 2012 sonbahar gözlük modasının dikkat çeken parçaları arasında. Retro güneş gözlükleri oldukça moda. Sonbahara uygun gözlük seçerken, gözlük camlarının daha şeffaf olması ve gözlerinizin görünüyor olması önemli olsa da yaz aylarında kullanmak da olduğunuz büyük ebatlı gözlükleri bu sonbahar aylarında da taşıyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting