Bayların Şapka Seçimlerinde Dikkat Etmeleri Gereken Hususlar

Bayların kendilerine uygun şapka modeli tercihi yapılmasında dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bayların şapka seçimlerinde ilk olarak ana karşısına geçerek tercih ettikleri şapkayı kafalarına önden arkaya doğru geçirmesi gerekmektedir. Bu noktada baylar bu şapka tercihinin kendilerine uygun olup olmadığını hissetmeleri gerekmektedir.

Ayrıca bu noktada bayların şapkanın ön kısmına alttan bir vuruş gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Eğer bu vuruş neticesinde şapka kolay bir şekilde baştan çıkıyor ise zaten o şapkanın kişiye büyük olduğu anlaşılmaktadır.  Bayların şapka seçimleri sırasında en önemli husus şapkanın modelinin haricinde şapkanın rengidir.

Bu noktada bayların seçim yaptıkları şapka modelinin renginin kendilerine uygun olup olmadığına daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Yan, bayların şapka seçimlerinde şapkaların modellerinden çok şapkaların rengine çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca tüm dünya genelinde unisex olarak kullanılmakta olan şapka modelleri de bulunmaktadır.

Yani bayların tercih etmiş oldukları şapka modellerini bayanların çoğu da kullanabilmektedir. Bayların şapka seçimlerinde önem arz eden etmenlerden bir tanesi de bayların saçlı olup olmadığı konusudur. Saçsız bayların çoğu üşüme problemleri olduğu için şapka takmaktadırlar. Saçlı olan baylarda şapka takmayı sevdikleri veya yine üşüdükleri için şapka takmaktadırlar.

erkek-şapka

Saçsız bayların daha fazla ve daha sık olarak şapka takıyor olmasının asıl sebebi ise bütün surat yapısının görünüşünü değiştiriyor olmasıdır. Saçsız bayların şapka taktıktan sonra veya çıkardıktan sonra yüz görünüşü yüzde yüz oranında değişebilmektedir ve ayrı bir pencere açılmaktadır. Bayların şapka seçimlerinde dikkat etmesi gereken önemli hususlardan bir tanesi de şapkanın kişiye büyük olmaması yani rüzgarlı havalarda uçmamasıdır.

Ayrıca bayların şapkayı arkaya doğru takmaması gerekmektedir. Çünkü bu hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Şapkaların baylar tarafından yukarıdan aşağıya doğru giyilmesi ve hafifte yan takılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting