Kösele Ayakkabı Seçimi

Erkeklerin kösele ayakkabı seçiminde dikkat etmesi gereken en önemli husus adından da anlaşılacağı gibi taban kısmıdır. Kösele ayakkabılarının yaz aylarında kullanımı için ayakkabının taban kısımlarının daha ince tabanlı olarak tercih edilmesi ile beraber daha derinin sayel ile birleşik olduğu kısım kapalı olarak tabir edilen daha bitişik tabanlı modeller tercih edilebilir.

Ayrıca kösele, derinin işlenerek sıkıştırılmış hali olduğundan yağmura çok fazla dayanıklı değildir. Bu sebep dolayısıyla yağmurlu havalarda kösele ayakkabı tercih edilmesi ve kullanılması ayakkabının ömrünün oldukça kısalmasını ve çok çabuk problemler yaratmaya başlamasına neden olmaktadır. Kösele ayakkabılar diğer ayakkabı çeşitlerine göre biraz daha butik, narin olduğundan üst üste giyilmemesi mutlak suretle önerilmektedir.

Mutlak suretle kullanıldığı günün sonundan itibaren bir gün dinlenerek kullanılması kösele ayakkabının ömrünü en 3 kat daha arttıracaktır. Kış aylarında kullanım için tercih edilecek kösele ayakkabılarda ise göbek enjeksiyonlu denilen bir aban veya tam pençe diye tabir edilen köselenin üzerine kauçuk ya da plastik malzeme ile kaplı kösele ayakkabılar tercih edilirse ayakkabının ömrü çok daha uzun olacaktır.

Kösele ayakkabılar daha butik, daha narin ayakkabılar olduğundan saklanırken mutlak suretle iç kalıbı kullanılmalıdır. Plastik ya da tahta olan iç kalıplar, ayakkabının rafta beklerken yaşayacağı deformasyonu minimize edeceğinden ayakkabının ömrünü yine uzatacak ve daha keyifli bir kullanım sağlayacaktır. Bu şekilde kösele ayakkabı tercihleri her zaman kişiye keyif ve kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting