Kusursuz Saçlar için İpucu

Kadınlar için saç, güzelliği tamamlayan bir olgudur. Ancak saçlar birçok faktörden olumsuz olarak etkilenerek sağlığını yitirebilir. Saçların sağlığını korumak ve kusursuz bir görünüm kazanmak için dikkat edilmesi ve uygulanması gereken bazı detaylar vardır. Saçlara gerektiği kadar özen gösterilirse daha sağlıklı ve kusursuz saçlara kavuşmak mümkündür.

Saçların kökünden beslendiği asla unutulmamalıdır. Saçlara uygulanan kozmetik ürünler saçlarda istenilen bakımı tam anlamı ile gerçekleştiremez. Saçların daha sağlıklı ve kusursuz bir görünüm kazanması için ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin beslenme yolu ile vücuda alınması gerekir.

Doğru bir şekilde beslenmek, taze sebze ve meyve tüketerek antioksidan içeren gıdaları yeteri kadar vücuda almak, yoğun stresten uzak kalmak, düzenli uyumak saçların kusursuz görünebilmesi için gereklidir. Bir uzmana danışmadan ve uzman tavsiyesi olmadan saçlar için herhangi bir ilaç kullanmak sağlıklı bir yaklaşım değildir.

2013-saç-modelleri-7

Saçlar her gün yıkanmamalıdır!

Saçlar birer gün ara ile ve mutlaka ılık su ile yıkanmalıdır. Saçlar için saç kremi kullanılıyorsa saç köklerine temasından kaçınılmalıdır.
Jöle ve saç boyası saçların sağlığını bozabilir!

Saç boyası ve jöle gibi kozmetik ürünler dikkatli bir şekilde kullanılmadığı takdirde saçların zarar görmesine neden olabilir. Bu tarz ürünler saçlardan titizlik ile temizlenmezse saç tellerinin kırılmasına yol açabilir.

2013-saç-modelleri-5

Saçlar sıkı bir şekilde toplanmamalıdır!

Genellikle alın bölgesinde gerçekleşen saç dökülmeleri saçların sıkı bir şekilde toplanmasından kaynaklanmaktadır. Sıkı saç toplamak zaman geçtikçe saç köklerinin yıpranmasına ve saç dökülmelerine neden olmaktadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting