Moda Blogları Kitap Tanıtımına da El Attı

Toplumumuzda, yaşam standartları her geçen gün yükselirken, bu yükselişe karşın iş temposu ve yoğunluk konusunda ciddi sıkıntılar da baş göstermeye başlıyor. İnsanlar zamanlarını daha çok çalışma yaşantısına ayırdıkları için, kültür sanat aktiviteleri azalıyor, eğlence ve dinlenme amaçlı kullanılan vakit daha da kısıtlı bir hale geliyor. Yaşamın içerisinde çalışma temelli olmayan etkinlikler boş iş olarak nitelendirilebiliyor. Eğlence amacı taşıyan pek çok şey sonraya erteleniyor. En basitinden günde birkaç sayfa kitap okumak bile neredeyse emeklilik hayallerinin içerisinde sayılıyor.

Hal böyle olunca da toplum içerisinde “Daha çok çalış, emekliliğinde rahat et.” Algısı daha da yaygınlaşıyor. Bu durumdan kurtulmak içinse yapılacak şey belli. Gün içerisinde yorgunluğu ve oluşan stresi bir parça üstünüzden atmak için, bambaşka dünyalara dalmak için yatağınıza uzandığınızda biraz kitap okumak yeterli olacaktır. Size önerebileceğimiz tür elbette biyografi… Çünkü biyografilerde kişilerin hayatları anlatılırken, onların tecrübelerinden faydalanma olanağı da size sunuluyor. Varsayalım ki; bir gazetecisiniz. Gün boyu haber peşinde koştunuz, belki onlarca haber yazdınız. Akşam oldu ve evinizdesiniz. İşte size fırsat… Hem mesleğinizin öncülerinden olan hem de çok yönlülüğüyle göz kamaştıran bir ismin biyografisi sizi bekliyor. Bahsettiğimiz isim kim mi? İlhan Selçuk! İlhan Selçuk’un biyografisi, Orhan Karaveli tarafından kaleme alınmış, meslektaşları tarafından oldukça ilgi ve beğeniyle karşılanmış bir kitap. Sizin mesleğinizi icra etmiş bir duayenin hayatını okumak, elbette tecrübe kazandıracak ve daha çok keyif almanızı sağlayacaktır. Keza, bir bilişimci olduğunuzu varsayalım… Son dönem bilişim dünyasında çok önemli bir yere sahip olan Steve Jobs’ın biyografisi kitap raflarında sizi bekliyor. Jobs’ın biyografisi hem mesleğinizle alakalı bir bayrak ismin yaşamı olduğu için hem de iyi bir ticaret insanı olduğu için okunası bir eser olmalı sizin için.

Bu perspektiften bakarak hem eğlenceli bir vakit geçirebilir hem de başkalarının deneyimlerinden faydalanma olanağına kavuşabilirsiniz.

Her geçen gün yeni bir kitap raflarda yerlerini almakta, size en uygun olan kitabı almak için kitapçılarda geçirecek çok zamanınız yoksa moda blogları arsaında öne çıkan www.modaklik.com bu konuda yardımınıza koşuyor. Sadece moda hakkında yazılar yazmakla kalmayıp kültür sanattan tutun, dekorasyon, eğlence ve belirttiğimiz gibi kitaplar hakkında bile kısa tanıtımlar yapan bu moda blogu.

Kadın erkek herkesin kendisi için bir şeyler bulabileceği, rengarenk bir blog.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.