Smokin ve Frak Arasındaki Farklar

Smokin kısa ceket tarzında yakalarının satenli olması gerekir. Smokin sivri yaka, şal yaka ve polo yaka olarak tercih edilir, frak ise kuyruklu olarak tabir edilmektedir. Smokin ceketleri siyah papyon ve siyah kuşak ile giyilirken frak ise beyaz aksesuarlı olur. Yani frak modellerinde beyaz papyon, beyaz yelek, beyaz kuşak ve elinde mutlaka beyaz bir eldivenin olması gerekmektedir.

Smokin modellerini genel olarak davetlilerin giydiği, frak modellerinin ise ev sahiplerinin giydiği bir kıyafet türüdür. Bunun dışında isteyen kişiler için frak modelleri arasında kuyruksuz olanları yer almaktadır. Rendingon tarzıdır bu modeller. İki şekilde de yani kısa ya da uzun kuyruklu olarak frak olmaktadır.

Bunun dışında mutlak suret ile açık renkli olması şarttır. Frak giyildiği takdirde kişinin elinde mutlak suret ile eldiven olması gerekmektedir. Frak modellerinde bir bayanı dansa kaldırırken tüm dans boyunca erkeğin elinde eldiven olması elzem bir husustur. Smokinde ceketi de siyah papyonlu aranjman yapılır fakat isteğe bağlı olarak kişiye eşlik eden bayanın kıyafet rengine uyumlu olarak farklı renklerde papyon modelleri ile aranjman yapılabilmektedir.

smokin

Smokin bayları abiye kıyafeti konumunda yer almaktadır. Gece davetlerinde, balolarda ve resmi toplantılarda giyilebilecek bir kıyafet modelidir. Düğünlerde bayanların nasıl gelinlik giymesi gerekmekte ise baylarında smokin giymesi şarttır. Bu noktada baylar yanlarındaki eşlerinin kıyafetlerine uygun renklerde papyon aranjmanları yapabildiği gibi ayrıca kravat modelleri ile de çeşitli aranjmanlar yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting