Mozilla Görünümünü Değiştiriyor

Posted on

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmekte olduğu modern dünyamızda internette oldukça popüler hale geldi. İnternette yer alan hizmetlerin geniş kapsamlarının bulunması ve büyük kolaylıklar sağlaması, internetin günümüz modern dünyasında yaygın bir şekilde kullanılmasına neden oluyor. Bu noktada da özellikle web tarayıcıları çok önemli bir rol üstleniyor. Farklı fonksiyonellikleri, hızları ve pratik kullanımları ile çok büyük bir önem taşımaktadırlar.

Web tarayıcısı denince akla ilk gelen tarayıcı olan ve pek çok ödül sahibi olan Firefox geliyor. Özellikle son 3 yıl içerisinde 25 yeni sürüm ile kullanıcılarının karşısına çıkan Firefox web tarayıcısı, bu seferki güncellemesinde görünümünde de önemli ve büyük değişiklikler yapıyor. Mozilla tarafından yapılan geliştirme ile birlikte Firefox 29, 2011yılında piyasaya sunulan Firefox 4 sürümünden bu yana yapılan en önemli güncelleme olarak gösteriliyor.

Chrome web tarayıcısına benzer bir görünüme dönüşen Firefox 29 sürümü, basit ve hızlı olmanın yolunda, kullanıcıların internetteki gezintileri sırasında da kontrolü tam olarak kullanıcıya verecek biçimde tasarlanmış. Bu sayede de Firefox 29 sürümünde, Firefox menüsünün altındaki yeni özelleştir düğmesiyle yer alıyor.

firefox

Kullanıcılar özelleştir ‘e tıkladıklarında web tarayıcılarının farklı bölümlerini sürükle-bırak tekniği ile istedikleri yere taşıyabilmektedirler. Bu yeniliğin yanı sıra Mozilla, yer imlerini kaydetmek için de yeni bir yöntem ortaya çıkarmış. Kullanıcılar Firefox hesabını farklı cihazlar arasında eşitleme işlemi ise daha anlaşılır bir hale getirilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir