Gangnam Style 1 Milyar İzlenme Rekoru

2012 yılının hatta ve hatta dünyanın en popüler şarkısı oldu. İlerleyen yıllarda bile bu şarkıyı unutmak mümkün olmayacak. Gangnam Style ‘ dan bahsediyoruz. Dünyayı kasıp kavuran bu anlamsız ama zevkli parça Youtube‘da rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Kırılmadık rekor bırakmayan Gangnam Style yeni bir rekora daha imza atmayı başardı.

Her ne kadar bu başarının ardında sağlam bir viral kampanya çalışması olduğunu söylesekte birçok kişinin beğenisini kazanmış oldu. PSY aynı zamanda YouTube tarihinde ilk kez bir videosu 1 milyar izlenme sayısına ulaşmış şarkıcı oldu. Böylece adını internet tarihinin en önemli olayları ve isimleri arasında yazdırmayı başardı.

ChannelMeter tarafından hazırlanan grafikte Gangnam Style’ın izlenmeye başladığı tarihte YouTube’da en çok izlenen Justin Bieber ve Jennifer Lopez’in videolarının günümüze kadar olan zamandaki ilerleyişini bizlere gösteriyor.

Socialbakers yaptığı analizde ise PSY ve Justin Bieber YouTube sayfalarındaki videoların beğeni sayılarını karşılaştırdı. Justin Bieber ortalama %63 beğeni alırken PSY ‘ nin beğeni oranı ise %93 olarak göze çarpıyor.

Bizde bu efsane şarkıyı sizlerle paylaşalım istedik. Aynı zamanda bir başka istatistik de PSY ‘ nin Youtube ‘ da ki videosuna 5 saniye de bir yorum gelmekte. Nasıl bir şarkıysa artık 🙂

1 yorum

  1. Turkuz dedi ki:

    Hey maaşallah 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting