Mabel Matiz – Söylese O Ben Söyleyemem

Mabel Matiz. Sesine o kadar hayran kaldım ki bu elemanın 7/24 dinlememek elde değil. İçten söylüyor. Kendine özgü bir yorumu olması bunun en güzel örneklerinden. Hele birde Söylese o ben söyleyemem adlı parçası var ki , bira açtıran şarkılar arasına açık ara birinci sırada girer. Peki Mabel Matiz kimdir biraz onu tanıyalım ardından söylese o ben söyleyemem

Mabel, çocukluğunu ve ilk gençlik yıllarını, müziğinin hammaddesini borçlu olduğunu söylediği, bir Akdeniz kasabası olan Erdemli’de geçirmiştir. İlkokulu Tömük Dr. Mustafa Erden İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Erdemli Anadolu Lisesi’nde tamamlamış; 2003’te üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşerek 2008’de İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2011 yılı itibariyle İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programı öğrencisidir.

Lise ve üniversite yıllarında kısa süreli gitar ve şan dersleri almış, üniversitede ilk müzik çalışmaları sayılabilecek birkaç cover grubu denemesinden sonra kendi içine dönerek kendi şarkılarını yazmaya ve daha sonradan adını duyuracağı ilk kişisel ev kayıtlarını almaya başlamıştır. 2008’den bugüne, gitar vokal ağırlıklı kaydettiği şarkılarını ve cover demolarını kişisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayınlamaktadır. 2009 yazında müziğine büyük ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk solo albümünün hazırlıklarına başlamış, proje dahilinde Alper Erinç ve Alper Gemici ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girmiştir. Mabel, müzikal prodüktörlüğünü ve bütün aranjelerini Alper Gemici ile birlikte üstlendiği ve 1 yıldan fazla bir süredir üzerinde çalıştığı, kendi adını taşıyan ilk albümü’nü 11 Mayıs 2011’de çıkarmıştır.

Kaynağı Wikipedia ‘ dır.

Mabel Matiz i dinlemek büyük bir zevk artık benim için. Seviyoruz seni.

 

Mabel Matiz – Söylese o ben söyleyemem

3 yorum

  1. ben dedi ki:

    harika bir grup çok beğendm paylaşıma değer yorum….

  2. gökhan çiğdem dedi ki:

    wowww gerçekten süpermiş

  3. Turkuz dedi ki:

    güzelmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting