Nissan ile Araba Yıkama Derdi Bitiyor

Posted on

Her geçen gün yeni bir teknolojik gelişmeye uyandığımız bu günlerde sadece bilgisayar ve telefon alanında değil hayatın pek çok farklı alanında yer alan üründe ya da hizmette teknolojilerin etkileri en etkin şekilde görülüyor. Öyle ki Nissan araba yıkama derdini sona erdirecek, yeni bir buluşa imza attı. Özellikle sadece araç temizliği için oldukça büyük kapsamda bir sektörün dahi bulunduğu modern dünyamızda Nissan’ın bu buluşu devrim niteliği taşıyor.

Japonya merkezli Nissan firması, Ultra-Ever Dry ismi ile kendini gösteren bir boya geliştirme işine kalkışmış durumda bulunuyor. Gösterimi yapılan nano-boya arabayı tam manası ile temizlemiyor da olsa, toz, çamur, yağmur ve yağ gibi kirletici unsurların arabaya yapışmasını engelleyerek aracın temizlik işlemlerinde oldukça yüksek oranda kolaylık elde edilebilmesine olanak sağlıyor.

Nissan markasının şu sıralar araştırma ve geliştirme süreciyle birlikte üzerinde çalışmakta olduğu husus ise boyanın hangi hava koşulları içerisinde ne kadar uzun bir süre dayanıklılık göstererek, kullanım imkanı sağlayacağıdır. Dünyanın pek çok farklı noktasında seyahat edilerek, yapılacak olan bu geniş kapsamlı testlerde, aracın karşısına çıkabilecek hemen her koşula karşı hazırlık yapılması amaçlanıyor.

Ultra-Ever Dry

Nissan tarafından geliştirilen ve şu anda da bu gibi testleri gerçekleştirilmekte olan bu devrim niteliğindeki yenilik ile arabalarda temizlik sorununa çözüm sağlanması amaçlanıyor. Nissan testlerde kat ettiği yol ile birlikte firma, bu yazı Avrupa’da geçirmeyi planlıyor. Araştırma merkezi olarak İngiltere seçilirken, boyanın deneneceği araç Versa Note modeli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir