Ödemleri Atan Çorba

Posted on

Hanımlar yaz ayları geliyor. Fazla kilolardan kurtulmak gerek. Bunun için de ödem atıcı çorba hem düşük kalorili olmasıyla hem de tadıyla size yardımcı olacak. Ayrıca bu çorba vücudunuzdaki ödemleri de atıyor. Ödemleri atan çorbanın içerisindekiler de yeterince besleyici sebzeler.

Ödem Atan Çorba Kaç Kaloridir?

Ödemlerinizden kurtulmanızı sağlayacak olan bu çorbanın kalorisi çok düşüktür. Bir porsiyon ödem atıcı çorba sadece 50 kaloridir.

Ödem Atan Çorba Malzemeleri

  • 1/3 demet maydanoz (doğranmış)
  • 1 tane domates
  • 1 tane kabak (rendelenmiş)
  • 1 yemek kaşığı bulgur
  • 1/3 demet dereotu (doğranmış)
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Ödem Atan Çorba Yapılışı

Bir tencerenin içerisine 2 bardak suyu koyup iyice kaynatın. Kaynayan suyun içerisine doğranmış maydanozu, doğranmış dereotunu, rendelenmiş kabağı, rendelenmiş domatesi ve bulguru atın. Yaklaşık olarak bu sebzeler suyun içerisinde8-9 dakika pişsinler. Pişirme sırasında devamlı olarak karıştırmayı unutmayın. 9 dakikanın sonunda pişen malzemelerin üzerine belirtilen miktarda zeytinyağı ilave edin ve karıştırın. İsterseniz çorbayı doğrayıcıdan da geçirebilirsiniz.bu sayede ağzınıza gelen taneler olmayacaktır. Ödem atan çorbayı haftada bir kere içebilirsiniz. Çorbanızı servis ederken yanında limon bulundurabilir ve bu limonu içerken çorbanıza sıkabilirsiniz. Diyet yapanları özellikle çorbayı limonlu içsinler. Çünkü limon çok güçlü bir yağ yakıcıdır. Bundan dolayı her diyette ısrarla limon tüketimi verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir