One M8 Satışlarında Düşüş Yaşanıyor

Posted on

Akıllı telefon pazarının dekoratif anlamda yenilikçi firması HTC, çıkarmış olduğu yeni model akıllı telefonu One M8‘den çok şey bekliyordu. Kullanıcılarından yoğun ilgisinin olduğu telefona karşı şuanda hiç bir rağbet yok denilecek kadar az. Üst düzey bir telefon olan One M8’in bu düşüşü yeni çıkan akıllı telefonların fiyat politikasından dolayı olduğu söyleniyor.

Mart ayı sonunda tüketiciler ile buluşan HTC One M8, özellikleri ile dünyada büyük bir yankı uyandırmıştı. HTC, bu pazarda ki başarısını One M8 ile taçlandırmak isterken yakaladığı ilk zamanlarda ki başarıları şimdi sürdüremiyor. HTC’nin ikinci çeyrekte pazardan kazandığı ve elde ettiği ciroda büyük bir pay sahibi olan akıllı telefon, başarısını sürdürememesi sebebiyle eleştirilmeye başladı.

Satışlarda ki bu başarısızlık ve düşüşün tek sebebi var oda Samsung’un geçtiğimiz ay satışa sunduğu Galaxy S5 model akıllı telefonu. S5’den sonra gelen akıllı telefon modelleri de HTC One M8’in satışında ki düşüşe sebep oluyor. Üst düzey akıllı telefonların pazardaki başarıları ve başarısızlıkları kimilerini sevindiriyor kimilerini üzüyor.

htc-one-m8

Bir başka düşüş sebebi ise Çinli üreticilerin amiral gemi diye tabir ettiğimiz modelleri uzak doğuda piyasaya sürmesi gösteriliyor. Ayrıca yine LG G3’ün dünya genelinde satışa sunulması da One M8’in satışlarında bir miktar düşüş göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Eylül ayında iPhone 6 ‘ ın da tanıtılacağını söylersek M8’in işi baya zor görünüyor. Bunun yanı sıra Xperia Z3 modeli ile yine aynı zamanlarda pazarda ki yerini alacak. Fakat alınan bilgilerde HTC, One M8 Prime adında yeni bir akıllı telefonu 2014’ün son çeyreğinde sunacağı konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir