Oscar’a Tahmin Başarısıyla Bing ve Cortana Damgası

Posted on

 

Microsoft’ un 2009 yılında piyasaya sunmuş olduğu bir arama motoru olan Bing çok kısa bir süre içerisinde internet ve teknoloji meraklılarının ilgisini çekmeyi başardı. Bing arama motorunda kullanıcılarına daha özel hizmetler sunmayı amaçlayan Microsoft bu alanda çalışmalarını hızlandırmış ve 2013 yılında geliştirmeye başladığı Bing Predicts aracı ile kullanıcılarına arama motorunu ve interneti daha eğlenceli hale getiriyor.

 

2013 yılından beri Microsoft’ un sürekli geliştirmeye devam etmekte olduğu Bing Predicts aracı özellikle de dünya gündeminde bulunan çeşitli olayların sonucuna ilişkin son derece başarılı tahminlerde bulunuyor.

Oscar Ödülleri

Bu başarısını daha önce NFL maçları ve Dünya Kupası maçlarında da gösteren Microsoft’un bu aracı, olayların sonucuna ilişkin başarılı tahminlerine bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde 87. düzenlenen Oscar Ödül törenlerinde yüksek bir başarı yüzdesi yakaladı. Bing’ in bu aracında bulunan yeteneğine ek şimdi de Cortana’ nın dahil olması ile birlikte internet kullanıcısının daha da ilgisini çekiyor. 87.Oscar Ödül töreninde, ödüller sahiplerini bulmadan önce Bing Predicts ya da Cortana üzerinde kullanıcıların adayları aratmaları halinde törende alacakları sonuçlara ilişkin vermekte olduğu tahminlerinde Microsoft yüzde 85 gibi oldukça yüksek bir başarı oranı yakaladı.

En İyi Film ve En İyi Yönetmen Ödülü Bildi

Microsoft’ un Bing Predicts ve Cortana ile kullanıcılarına sunduğu Oscar ödülü tahminlerinde başarıya ulaştığı alanlar ise Oscar Ödülleri’ nin en prestijli kategorilerini oluşturuyor. Özellikle de en iyi film ödülünü kazanan Birdman filmi ve yine Birdman filmiyle En iyi yönetmen ödülünü kazanan Alejandro Gonzalez Innaritu gibi iki önemli ödül Microsoft’ un doğru tahminleri arasında yer alıyor.

Microsoft’tan Yüzde 85 Tahmin Başarısı

Bu iki ödül dışında Still Aline filmi ile Julianne Moore’ nin en iyi aktris, The Theory of Everything filmi ile Eddie Redmayne’ nin en iyi aktör, Boyhood filmiyle Patricia Arquette’ nin en iyi kadın yardımcı oyuncu ödülü ve Whiplash filmiyle J.K. Simmons’ un en iyi erkek yardımcı oyuncu ödülü konusunda da Microsoft başarılı tahminde bulundu. 87. Oscar Ödül Töreni’ nin geneline bakıldığında da Microsoft’ un yüzde 85 oranında başarılı tahminde ödül dağılımında geceye Micheal Keaton’ un başrolünde oynadığı Birdman filmi damgasını vurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir