Age of Empires Asian Dynasties oyunu

Ensemble Studios ve Big Huge Games tarafından geliştirilen Microsoft Game Studios tarafından 2007 yılında yayımlanan Age Of Empires Asian Dynasties yeni bir oyundan çok bir genişleme paketi olarak sunulmuştur. Yeni oyuna önceki sürümde yer alan seçenekler dışında Hindistan, Çin ve Japonya gibi üç yeni ırk ve birçok yeni özellik eklenmiştir.

Bu yazımızda Age Of Empires Asian Dynasties oyunu, Age Of Empires 3 ikinci yama gibi merak edilen konular hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Age Of Empires III – Empires Asian Dynasties
Gerçek zamanlı strateji oyunları arasında bir efsane olan ve ilk üç serisi ile kendine has bir oyuncu kitlesi yaratan Age Of Empires, serinin üçüncü oyununa getirilen ikinci genişleme paketi ile Asya’da yer alan ülkeleri yönetme fırsatı sunuyor.

İkinci genişleme paketine Hindistan, Japonya ve Çin’i ekleyen yapımcılar, daha önce Avrupa ve Orta Doğu ile yakaladığı kitleyi Asya paketine çekmeyi hedeflemiş gibi görünüyor. Kısaca Empires Asian Dynasties paketinde yer alan ülkeler ve özelliklerine göz atmak gerekirse;

Hindistan; Diğer ırklardan farklı olarak köylü üretiminde et yerine odun kullanılan Hindistan seçeneğinde farklı deve ve fil süvarileri bulunmaktadır. Bu medeniyet için inekler kutsal birer canlı olup, Sacred Field adı verilen kutsal binanın etrafında bekletilmeleri durumunda oyuncuya sürekli xp kazandırmaktadır. Mango ağaçları Hindistan için temel tüketim ürünü olarak göze çarpmaktadır. Odun ihtiyacınızı bol miktarda bu ağaçlardan karşılamaktasınız. Merkezi Delhi olan Hindistan’ın lideri ise Büyük Akbardır.

Çin; Göç kartlarına sahip olan Çin diğer uygarlıklara oranda daha fazla nüfus potansiyeline sahiptir. Yine diğer uygarlıklardan farklı olarak Çin’de birimler küme olarak üretilmekte, ayrı, ayrı üretim bulunmamaktadır. Yoğunlukla topçu birimlerini barındırmaktadır.

age_of_empires_3

Japonya; Japonlarda bulunan Daimyo birlikleri ile sürekli hareket halinde asker üretebilirsiniz. Bu uygarlık avcılık yönünde kendini geliştirmemiştir. Bolca meyve bahçeleri bulunmakla birlikte gelişimini tapınak merkezli sağlamaktadır. Ayrıca Japonların klasik birimleri olan Samuraylar ise oyuncuya farklı birimlere karşı önemli avantajlar kazandırmaktadır.

Yukarıda belirtilen üç farklı uygarlık önemli avantajlara sahip olduğu kadar bazı dezavantajlarda barındırmaktadır. Yeni genişleme paketi ile yalnızca Asya uygarlıklarını yönetmekle kalmayıp aynı zamanda Asya-Avrupa çatışmasına şahit olacaksınız.

Oyunu indirmek isteyenler için download sayfası : Age of Empires Asian Dynasties indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting