Call of Duty Modern Warfare 3, dünya rekoru kırdı

Infinity Ward ve Sledgehammer tarafından geliştirilen FPS oyunu Modern Warfare 3, geçtiğimiz günlerde PC, PS3 ve X360 platformları için çıktı. Activision yetkilileri, oyun çıkmadan önce verdikleri demeçlerde “Tüm zamanların en büyük açılışını yapmak istiyoruz” diyorlardı Modern Warfare 3 ile. Görünüşe göre, bekledikleri oldu ve Call of Duty: Modern Warfare 3, sadece oyun sektörü değil, tüm eğlence sektörü baz alındığında tüm zamanların en büyük açılışını gerçekleştirerek rekor kırdı.

Activision’dan gelen bilgiye göre Modern Warfare 3, satışa çıktığı ilk 24 saatlik dilimde, Kuzey Amerika ve İngiltere toplamında 6.5 milyondan fazla satarak adeta gövde gösterisi yaptı.

2009 yılında Modern Warfare 2 çıktığında, ilk 24 saatlik dilimde 310 milyon dolar gelir elde etmişti. 2010’da Black Ops çıktığında ise, 360 milyon dolarlık gelir elde edilmiş ve o zamana kadar elde edilen tüm rekorları geride bırakmıştı. Şimdi de 6.5 milyonu geçkin satış rakamıyla Modern Warfare 3, 1 günde Activision’a tam 400 milyon dolar para kazandırdı.

Yetkililer, oyun çıkmadan önce alınan ön sipariş rakamlarının da tüm zamanlar rekoru olduğunu belirtmiş, ancak rakam konusunda bilgi vermemişti. 8 Kasım gecesinde düzenlenen gece satışı etkinliğinde, dünya üzerindeki 13 bin farklı satış noktasına, milyonlarca Call of Duty sever akın etmişti.

Kaynak : Merlininkazani.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting