Çiftlik Oyunu Nasıl Oynanır?

Basit,görünüşü bile ilgi çekmeyen bilgisayar oyunlarından sıkıldınız mı? Macera mı arıyorsunuz? Çiftlik hayvanları ile çok eğlenceli bir oyuna var mısınız? Bu oyunda Çiftlik Yarışlarına katılacağız ve yarışları birinci bitirmek için elimizden geleni her şeyi yapacağız. Bu oyun sırasında yönlendirmeyi sağlayabileceğimiz bir çok tuş bulunuyor. Oyunun başlangıcında kısa bir hikaye ile çiftçinin hayvanlarını yarışlara götürmesini izliyoruz. Daha sonra çiftlik hayvanlarımız ile tuşları öğreniyor ve antrenman yapıyoruz. Bu antrenmanlarda iyi bir şekilde çalışıp, kendimizi hazırladıktan sonra 10 farklı yarış bölümünden oluşan maceraya giriş yapıyoruz. Bu yarışlar sırasında ekranın sağ üst tarafında yer alan süre bitmeden önce bitiş çizgisini geçmemiz gerekiyor.

çiftlik-yarışı
Her yeni etapta yarış biraz daha hızlanıyor. Karşımıza çıkan engellerde zıplıyoruz ve zıplama tahtalarına basarak uzun atlama yapıyoruz. Bu şekilde ilerleyerek altın madalyayı kazanana kadar mücadele ediyoruz.Mücadeleyi asla bırakmak yok. Çiftlikte araba yarışı yapacağımız alanlar arasında Old Station, Central Park, Watermill mine,Sacred Grounds, Mexican Village, Racetracks, Candy Mountains, Treetops ve Fireland gibi yarış alanları bulunuyor. Bu yarış alanları oyunlarda gösterdiğiniz başarıya göre kilitleri açılacaktır.
Yarış alanını da belirledikten sonra hayvan sürücü seçimi yapacağız. Yine bu seçim alanında da sürücüler kilitli olarak gözükecektir.. Diğer görünmeyen sürücülerin kilitlerini açabilmeniz için oyunlarda başarı göstermeniz ve puan toplamanız gerekecektir. Yarış sürücüsünü de belirledikten sonra oyun otomatik olarak belirlediğiniz yarış alanında açılacaktır. Araba sürmek için klavye yön tuşlarını kullanıyoruz.
Almış olduğumuz hediye paketlerini kullanabilmemiz için boşluk tuşunu kullanıyoruz.Zıplamak ve keskin dönüşler (drift) için Z tuşunu kullanıyoruz.Araba kamera açısı değişimi için C tuşunu kullanıyoruz.Oyunu durdurup devam ettirmek için ise P tuşu yardımımıza koşuyor.
Oynarken mükemmel bir zaman geçireceğiniz bu Çiftlik Yarışı oyunu evebeynlerinizin yanında oynarsanız sizi izlediklerinde onların da kendilerini yarışın içinde bulacağı bir oyunla karşı karşıyayız.Hem yeteneklerimizi konuşturuyor hem de birbirinden güzel hayvanlarla keyifli vakitler geçiriyoruz.Sen de şimdi bilgisayarın başına geç,ve görselliğiyle de büyüleneceğin Çiftlik Yarışı oyununu oynamaya başla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.