Fireboy and Watergirl – Efsane Oyun

Doğanın karşıt iki önemli elementi ateş ve su, aslında her zaman birbiriyle uyumlu şekildedir. Biri olmadan yaşamak imkânsız hâle gelir. Bu yüzdendir ki, ikisinin de insan hayatındaki yeri tartışılamaz. İşte bu duruma dayalı olarak üretilen bu oyunda, ateşten bir adam ve sudan bir kadının birbiriyle yardımlaşması sonucu sonuca ulaşmasını sağlayacağız. İster arkadaşınızla birlikte yardımlaşarak, ister her iki kahramanı da kendiniz yönlendirerek oynayabileceğiniz Fireboy and Watergirl oyununun bağımlısı olacaksınız.
Dünyaca ünlü oyun sitesi Game2Kids.com‘un sunduğu bu oyundaki öncelikle kontrollerden bahsedelim: Sudan kızı hareket ettirmek ve zıplatmak için “W, A, D” tuşlarını, ateş adamı hareket ettirmek için de “OK (YÖN)” tuşlarını kullanabilirsiniz. Oyundaki amacınız belli. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere çeşitli tuzaklardan yardımlaşma sayesinde kurtulup çıkış kapılarına ulaşmak.
Oyunla ilgili biraz ipucu vermek gerekirse şunları söyleyebiliriz: Ateş adam kırmızı elmasları toplayabilir ve lavlardan yürüyerek geçebilir. Ancak mavi elmasları toplayamaz ve sudan geçemez. Sudan kız için ise tam tersi geçerli. Kızla lavların üstünden zıplayarak geçin. Bazı yerlerde yeşil bataklıklar bulunmaktadır. Buralardan her ikisiyle de zıplayarak geçmeniz gerekiyor. Çünkü bu ölümcül bataklıklar, her ikisi için de tehlike yaratmaktadır. Bazı yerlerde de kapıları ya da ipsiz asansörleri hareket ettirmek için gerekli mekanizmalar vardır. Böyle yerlerde o kapılardan geçebilmek ya da ipsiz asansörleri kullanabilmek için her iki kahramanın da birbirine yardım etmesi gerekiyor. Bir başka değinilmesi gereken nokta da, zıplanması imkânsız olan yerlerden geçilmesi gerektiği… Böyle yerlerde etrafta küp tarzında nesneler görebilirsiniz. Bunları bir şekilde zıplamanız gereken o bölgeye sürükleyip getirin ve üstüne çıkarak zıplayın. Eğer her iki kahramanı da kendi kurtuluş kapısının önüne getirmezseniz kapıları açsanız dahi biriyle içeri giremezsiniz.
Game2kids.com ekibi, bu iddialı oyunuyla sizleri klavyenin başına bağlarken biz de sizlere bu oyun hakkında bilgi vermeye devam edelim: Oyunda dikkat edilmesi gereken bir nokta da, süredir. Her bölümün sonunda sizlere o bölümü nasıl bitirdiğinize dair harflerle puanlama yapılacaktır. En yüksek puan olan “A” notunu alabilmeniz için, o bölümü en kısa sürede ve tüm elmasları toplayarak bitirmeniz gerekli. Ayrıca kahramanlar yokuş şeklindeki zeminlerde uzun süreli kalamamakta, yavaş yavaş kayarak aşağı düşmektedir. Buna da dikkat etmeyi unutmayın.
Oyun esnasında ekranın altında bulunan yeşil daireye tıklayarak ne kadar elmas topladığınıza bakabilir, geçerli bölümü baştan başlatabilir ve anamenüye geri dönebilirsiniz. Ateş ve suyu ne kadar uyumlu kullanabileceksiniz? Bunu denemek için oyunu oynamanız gerekiyor.Diğer iddialı Kids Games oyunlarını oynamak için Game2Kids.com’u ziyaret etmeyi unutmayın. İyi eğlenceler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting