MMOFORUM GEN.TR SİTESİNE GENEL BİR BAKIŞ

İnternetin hayatımıza egemen olması ile birlikte web site sayılarında da ciddi artışlar ortaya çıkmıştır. Bu artışı tetikleyen unsurlar ise geleneksel medyanın yerini hızlı bir şekilde sosyal medyaya bırakmaya başlamasıdır. Sosyal medyayı biraz daha açmak gerekir ise, geleneksel medya olarak bilinen gazete, dergi gibi unsurların yerini internete bırakmaya başlamasıdır. Sosyal medya oldukça işlevseldir. Çünkü eskisi gibi tek monolog şeklinde sunulan haberler artık diyalog şeklini almıştır. Ayrıca hızlı haber alma olanağına da kavuşulmuştur. Dünyanın neresinde bir haber varsa ise çok hızlı bir şekilde internet üzerinden yayılmaktadır. Sosyal medyanın bu ve bunun benzeri birçok olumlu yanları mevcuttur. Birde madalyonun ters yüzene baktığımızda yarar bulunmaktadır. Sosyal medyayı belirtirken kullandığımız geleneksel medyanın yerini hızla almakta ibaresinden yola çıktığımız zaman karşımıza şöyle bir durum ortaya çıkmaktadır. Gazete, dergi gibi kuruluşlarda binlerce insan istihdam edilmektedir. Ekonomik alanda ise büyük bir canlılık sağlamaktadır. Sosyal medyada binlerce kişinin yaptığı bu işleri ise yüzlerce kişi yapabilmektedir. Bu nedenle büyük bir oranda istihdam kaybı yaşanacağı açıktır. Buda en olumsuz yanlarının başında gelmektedir. Tabi ki yüzde yüz şekilde gazete ve dergilerin internete taşınacağı gerçeği teşkil etmemektedir. Bazı medya patronları insanların gazete ve dergilerin ellerinde okuyup hissetmelerinin vazgeçmeyeceklerini ileri sürmektedirler. Tüm bunları önümüzdeki yıllarda daha net göreceğiz. Şunu da belirtmekte fayda var ki bazı gazeteler internet üzerinden satış yapmaya çoktan başlamış bulunmaktadırlar.

İnternetin yayılmasıyla birlikte internet üzerinden oynanan oyunlarda hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Mmo oyunları olarak bilinen bu tür oyunlar özellikle genç kesimler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Mmo oyunları çok oyunculu olup gerçek zamanlı oynanan oyunların genel adıdır. Mmoforum gen.tr sitesi üzerinden bu tür oyunlara ulaşmanız oldukça kolaydır. Site son yılların en popüler mmo oyunlarına giriş linki de bulunmaktadır. Bu sayede birçok kullanıcı rahatlıkla oyunlara giriş yapabilmektedir. Son yıllarda yıldızı hızla artan League of legends oyunu da bulunmaktadır. League of legends kayıt ol linkine tıklayıp gerekli bilgileri doldurduktan sonra kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Mmo oyunları her gün değişmekte olup takip etmek ise hayli güç olmaktadır. Bu takibi sizler için sitemiz mmoforum yerine getirmektedir. Sitemize ulaşmak için ise linki tıklamanız yeterlidir. Mmo oyunları özellikle internet ile beraber büyüyen nesilde daha çok oynanılmaktadır. Sanal dünyada istenilen karaktere bürünülüp gerçek hayatta yapmak istediklerimi yapmak kolay hale gelmiştir. İnternet oldukça hızlı bir şekilde yayılma göstermiştir. İlk zamanlarda hayli pahalı olan bilgisayarlarda artık herkesin alabileceği fiyat seviyelerine inmiş bulunmaktadır. Geldiğimiz bugünlerde hemen hemen her evde bilgisayar ve internet bağlantısı bulanabilmektedir. Türkiye de tahmini 30 milyon internet kullanıcısı olduğu düşünülürse gerçek daha iyi anlaşılmaktadır.

İnternetin saymakla bitmez faydaları bulunmaktadır. Sunulan hizmetleri evlerimize kadar getirip bir tıka kadar indirgemesi en büyük kolaylıkların başında gelmektedir. Özel olsun kamu hizmetleri olsun her alanda kullanılabilmektedir. Bugün aklımıza gelen hemen hemen her şeyi internet vasıtası ile çözüme kavuşturabilmekteyiz. Her gün kendini geliştiren programlar vasıtası ile güncelliğini de korumaktadır. Sanal dünya nerdeyse gerçek dünya ile başa baş bir şekilde gitmektedir. Günün birinde gerçek dünyayı geçmesi kimseyi şaşırtmayacaktır. Dün yapılamaz dediğimiz işlemler bugün birer birer gerçekleşmektedir. İnternet insanoğlunun hayal gücü ile birlikte daima ileriye bakmasını bilecektir. Bugün doğan bireyler gerçek dünyadan çok sanal dünyada yetişmektedirler ve en şekilde kullanma yeteneğine sahip olmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting