Playstation 4’ün Teknik Özellikleri Resmen Duyuruldu

Çocukluk dönemlerinde atari salonlarına koşarak oyun oynamaya giden nesillerdenmisiniz sizlerde? Evet o nesile bende yetişmiştim. Playstation oynamak için okuldan kaçmak gibi bir zevk yoktu. Hatta kendimizi suçlu hissediyorduk ama yinede yapacağımızdan vazgeçmiyorduk. Playstation’dan bahsediyorum evet. Efsane bir oyun konsolu. Yeni versiyonu çıkacak Kasım ayında. Zaten oyun hastaları bilirler. Japonya kökenli teknoloji devi Sony, uzun süredir PS3 ile oyun konsolu pazarında yer alıyordu. 2013 başında Şubat ayında düzenlediği etkinlikle yeni nesil oyun konsolu PS4′ü resmi olarak duyurarak herkesi sevince boğdu. Her ne kadar PS4‘ü tanıtsa da bu yeni oyun konsolunun görselleri bir kaç ay sonra ortaya çıktı.

Sony Playstation 4’ün çıkış tarihleri ise şu şekilde. Kuzey Amerika için 15 Kasım, Avrupa ve Latin Amerika için ise 29 Ekim. Ayrıca fiyatının da ABD‘de 399$, Avrupa’da 399€ ve İngiltere’de de 349£ olacağı söyleniyor.

ps4-price

Playstation 4’ün teknik özellikleri nasıl olacak soruları bir kaç aydır gündemdeydi. O sorular artık cevaplarını buldu ve Sony, gün içerisinde PS4’ün nasıl olacağını teknik detayları ile duyurdu. Sony PS4, x86 mimarisinde 64-bit AMD Jaguar 8 çekirdekli işlemciden güç alacak. Grafik işlemcisi ise 1.84Teraflops işlem gücü sunan AMD Radeon olarak belirtilmekte. 8GB GDDR5 bellek ve 500GB veri kapasite alanı sunan Sony PS4 oyun konsolu 2 x USB 3.0 portu, 1 x AUX portu, Wi-Fi, Bluetooth 2.1+EDR, ve HDMI portu sunmakta.

Final-PlayStation-4-Specifications

PlayStation 4 kutusu içerisinde ise 1 x Kablosuz kontrolcü (DualShock 4), 1 x Mono headset, 1 x AC güç kablosu, 1 x HDMI kablo ve 1 x USB kablo yer alacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting