Petrolden Üretilen Kozmetik Ürünleri Cilt Kanseri Yapıyor

Posted on

Dünyada artık yeni nesil teknolojinin hızla gelişimi sayesinde elde edilen yeni nesil imkanlar, pek çok üründen pek çok farklı alanda yararlanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu kapsamda da günümüz modern dünyasında artık petrolden birbirinden farklı özelliklerde kozmetik ürünleri üretiliyor. Ancak bu pek de güzel bir durum değildir. Aslında teknolojinin doğru kullanılmamasının etkilerini en iyi şekilde somut örneklerle insanlara gösteriyor.

Çünkü günümüzde artık dünyada çok yaygın bir şekilde yapılan petrolden kozmetik ürünlerinin yapılması, insanların cilt kanseri olmasında tetikleyici rol üstleniyor. Günümüzde cilt kanseri, en çok vücudun güneş gördüğü bölgelerde genel olarak ortaya çıkmaktadır. Aynı şekilde bilinçsiz kozmetik ürün kullanımı ve sigara alışkanlığı da özellikle de cilt kanserinin ortaya çıkması konusunda sahip olunan riski arttırmaktadır.

makyaj modası
2013 makyaj modası

Günümüz modern dünyasında pek çok kozmetik ürününde, petrolden elde edilen bazı kimyasallar kullanılmaktadır. Petrolden elde edilen bu kozmetik ürünleri arasında şampuan, cilt nemlendirici kremleri, saç boyası gibi çok sayıda farklı ürün grubuna ait olan kozmetik ürünü yer almaktadır. Petrolden üretilmekte olan maddeleri içeren kozmetik ürünlerinin bilinçsiz bir şekilde ve sıklıkla kullanılması insanlarda cilt kanseri açısından risk grubu yaratmaktadır.

Ayrıca bu gibi kozmetik ürünleri kanserin gelişmesine gerekli olan ya da ihtiyaç duyduğu zeminin hazırlanmasına neden olmaktadır. Günümüzde dünya genelinde uzmanlar cilt kanserinde koruyucu bir besin olarak yoğun yoğurt tüketiminin yapılması gerektiği konusunda önerilerde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir