Pinterest Yenilenecek

Posted on

Sosyal ağların son örneği olan Pinterest, yeniden güncelleneceği açıklandı. Görsel paylaşım sağlayan bir internet sitesi olarak karşımıza çıkan Pinterest’in yeniden yapılanmaya gitmesi herkesi sevindirdi. Pinterest ile ister kendi çektiğin görselleri ve ya Google’dan bulduğun görselleri başlıklar altında sunabilmene olanak sağlayan bir sosyal ağ hizmeti.

Pinterest, geçtiğimiz günlerde bir blog yazısında yeni bu yazıyla görünümünü test etmeye başladığını tüm kullanıcılarına duyurmuş oldu. Blog yazısında, Pinterest’in Yazılım Mühendisi Vy Phan tarafından yazılmış ve Pinterest’te yapılacak bir dizi yeni özelliği bu yazı ile duyurmuş.

Yeniliklerden birisi de navigasyon’un kolaylaşması olması bekleniyor. Sol üste gelecek bir buton ile de kategorisel bazda seçimler yapma seçeneği çıkacak. Bu yeni butonu pek çok mobil uygulamadan da tanıdığımızı söyleyebiliriz. Pinterest’in bu butonu eklemesi biraz da akıllı telefonlar ve tabletlerde aktif olmak istemesine yorabiliriz.

Ayrıca Pinterest’e gelen özelliklerden bir diğeri ise Pin’leri artık biraz daha büyük görebilmek olacak. Eski tasarımdaki çerçeveler artık ortadan kalkacak.

Pinterest’in test edilen yeni versiyonun çok daha hızlı bir “Pin’leme” deneyimi sunacağı söylenmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir