Plus Kargo Dolandırıcılığı Aman Dikkat

Posted on

İnternette çok dikkatli olmak gerekiyor. Her gün yeni birileri dolandırıcılık için türlü türlü yöntemler buluyor ve ne yapıyorsa dolandırıyor. Haberimiz Plus Kargo isimli bir şirket olduklarını iddia eden kargo firması. Adamlar yöntemi iyi bulmuşlar ve milleti kandırıyorlar. İnternet ile haşır neşir olamayanlar yada vakti olup bakamayanlarda malesef bu yalanlara kanabiliyor. Onları da hoş karşılamak gerekiyor. Nereden bilsin adamlar.

Dostlar eğer sizleri 0212929950 numaradan arayan olursa sakın açmayın. Hatta açın ve bana yerinizi yurdunuzu ve şirketin nerede olduğunu söyleyebilir misiniz deyin. Suç duyurusunda bulunacağım deyin ondan sonra kendilerini savunmaya geçeceklerdir. Bariz olarak korkutun.

İnternette gezerken gördüm bir çok kişi dolandırılmış ve hatta ekşisözlükte bile başlıklar açılmış. Bende hemen bilgilendirmek istedim sizleri. Mesaj yolu ile dolandırıcılığın yöntemini iyi bulmuşlar gerçekten. “Sayın müşterimiz adres bilgileriniz güncel olmadığından 8968032 nolu kargonuzu ulaştıramadık. lütfen bizi 02029299550 numaralı telefondan arayarak adresinizi güncelleyiniz.” şeklinde bir mesaj geliyor ve sizi aramaya zorluyorlar. Kargonuz olmasa bile ” ulan kargom vardı benim galiba ” diyesi geliyor insanın.

Aradığınızda ise sizden bin bir türlü bilgileri isteyip dolandırma yöntemini uyguluyorlar.

plus-kargo-dolandırıcı

Sakın dostlar kanmayın bu yalanlara. Herkese duyurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir