Podcast ile Para Kazanmak

Posted on

Podcast, genel anlamda dijital ortamda bulunan ses dosyalarının ve yazılı verilerin ses dosyasına dönüştürülmesi veya seslendirilmesi sonucu oluşan yayınlamaya hazır hale getirilen dosyalardır. Siz konuşun Dünya dinlesin sloganıyla ortaya çıkan ve Apple tarafından geliştirilen bu uygulama ile okumak istediğiniz bir kitabın seslendirilmesi, gireceğiniz bir sınav ile ilgili konuların dijital ortamda anlatılması gibi hazırlanarak App store aracılığı ile kullanıcılara sunulmasından ibarettir.

Hazırlanan sunum dosyaları ile kendi kitlenizi yaratabilir ve oluşturduğunuz tüm ses dosyalarından kazanç elde edebilirsiniz. Podcast ile Para Kazanmak bir çok kişi tarafından bilinmeyen ancak iphone kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Okumak yerine dinlemeyi tercih eden bir çok kişi tarafından sık sık kullanılan bu uygulama ile sesinize güveniyorsanız para kazanmamanız için hiç bir sebep yoktur. Özellikle gençler için tavsiye edeceğimiz bu yöntem ile sizde sesinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için https://www.apple.com/tr/itunes/podcasts/fanfaq.html sayfasına bakabilirsiniz.

Podcast ile Nasıl Para Kazanılabilir?

Podcast ile Para Kazanmak için bir yeteneğiniz olmasına gerek yoktur. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu seçeneği sadece gençlere uygun görme sebebimiz, gençlerin interneti daha aktif olarak kullanmasından kaynaklıdır. Ancak siz yine de kendi Podcast hesabımı yönetebilirim diyorsanız önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır. Önemli olan sayfa sonunda vereceğimiz link üzerinden kendi podcast hesabınızı açmak ve kendinize seçeceğiniz bir kategoride ses kaydı ile yayınlar oluşturmaktır. Bu konuda halen anlamayanlar için örnek vermemiz gerekirse, İlkokula giden bir çocuk için hikaye veya Üniversite okuyan biri için tarih kitabını anlatım yaparak oluşturacağınız ses kaydı sayesinde, bu ses kayıtlarına ulaşan kişiler ne kadar yayınlarınızı dinlerse o kadar para kazanacaksınız.

Podcast ile Para Kazanmak Kolay Mı?

Anlaşılabileceği üzere sınırsız sayıda ses kayıtları oluşturabilir ve hedef kitlenize bu şekilde ulaşarak bir çok kitabı sesli anlatım haline getirip daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Pek çok kişi tarafından bilinmeyen bu yöntem sayesinde özellikle yabancı diliniz varsa ve ses kayıtlarınızı bu şekilde oluşturursanız daha fazla kişiye ulaşarak daha fazla kazanç sağlarsınız.

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi oturduğunuz yerden para kazanmak aslında günümüzde çok basit olmakla beraber, kendinizi bir yönde geliştirmeniz size daha fazla kazanç ve sabit bir iş gibi sektör oluşturacaktır. Apple destekli bu uygulama sayesinde, kimseye bağlı olmadan dinleyici kitleniz sayesinde dinlendikçe kazançlarınız hesabınıza anında kayıt edilecek ve istediğiniz zaman Banka hesabınıza çekebileceksiniz.

One thought on “Podcast ile Para Kazanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir