Pokemon GO, 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Posted on

Pokemon GO, 2016 yılı için mobil oyun endüstrisindeki en büyük başarıydı ve günlük olarak milyonlarca dolar kazmaya devam ediyor. Bugüne kadar 18 milyon dolar kazandırmazken, ABD’de piyasaya sürülmesinin ardından yedi ayda bir, her gün 1,5 ila 2,5 milyon dolar kazanıyor.

Uygulama Analitiği şirketi Sensor Tower’a göre, Pokemon GO tüm platformlarda gelir açısından 1 milyar dolarlık markayı kırmayı başardı. Bu, mobil geçmişte bu kilometre taşına ulaşmak için en hızlı uygulamayı yapar ve durma işaretleri göstermez.

Karşılaştırma yapmak için, şimdiye kadarki en başarılı mobil oyunlardan biri olan Clash Royale tam 11 ay önce piyasaya çıktı ve henüz 1 milyar doları aşamadı. Buna ek olarak, ilk yedi ayda GO’un yaptığı Pokemon’un yarısını ya da yaklaşık 550 milyon dolar hasılat elde etti.

Pokemon GO’nun yılın soğuk aylarında bile devam eden başarısı, diğer şeylerin yanı sıra Cadılar Bayramı Bash gibi düzenli etkinlikler sayesinde gerçekleşti. Ve büyük içerik güncellemeleri yakında olacak söylentileri ile, büyüme devam edecektir büyük olasılıkla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir