Pokemon Go Kan Kaybediyor

Posted on

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sunulan oyun, hızlı şekilde rakiplerini sollamıştı. Hızlı büyüyerek ilerleyen Pokemon Go oyunu şuanda hızlı şekilde düşüşe geçti. Pokemon Go kısa süre içerisinde hızlı şekilde büyüme gerçekleştirmiş ve 40 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Oyun içi alışveriş ve reklamlar ile birlikte Niantic adlı üretici firmaya iyi bir gelir sağlamış oldu. Ancak yaşanan bu hızlı gelişmenin ardından düşüşün de hızlı olabileceği konuşulmakta.

Yükselişi hızlı olan oyun bir anda 15 milyonluk bir kayıp ortaya çıktı. Kullanıcıların oyundan yavaş yavaş sıkılmaya başlaması da oyun için alarm çanları çalmış durumda. Bu durum oyun dünyasının ilklerine de yol açtı. Bugüne kadar yaşadığı düşüş, en hızlı düşüş yaşayan oyun olarak tarihe geçti.

Clash Royale ilk Sırada!

Pokemon Go’yu geçmeyi başaran yeni yapım ise Clash Royale oldu. Oyunun 440 milyon dolarlık bir gelir sağladığı belirtiliyor. Bu kazanç ile birlikte Clash Royale, Pokemon Go’yu geride bırakmış durumda. Pokemon GO’nun tekrar listede birinci sırada olması hayal oldu diyebiliriz. Zira sürekli kay kaybeden oyuna hiçbir güncelleme ile yenilik katılmıyor ve beklentiler karşılanamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir