Prison Break Efsanesi Geri Dönüyor

Posted on

2005 yılında piyasaya çıkan ve tüm dünya’da rekorlar kıran bir dizi bu Prison Break. Türkçe adı Büyük Kaçış. İki kardeşin hapishaneden kaçış mücadelesini anlatıyor. Burrows’un bir iftira üzerine hapishaneye girmesi ve ardından mühendis olan kardeşi Scofield’in hapishaneden abisini kaçırması olayını anlatan dizi yeniden ekranlara gelmesi ile gündemde. Scofield’in hapishanede herkesi kullanarak abisini kaçırması ve gelişen olaylar üzerine tutkulu bir aşkı konu alan dizi’de yeniden başlaması beklenen yeni sezonda efsane kadroyu görebiliriz.

Tüm dünyada rekorları alt üst eden ve benimde Üniversite zamanlarımda bazı derslerden kalmamı etkileyen bir dizi bu Prison Break. Gerçekten muhteşem bir yapıt ve her saniyesi ters köşe ile dolu. Mükemmel konu işleyişi vardı ki sormayın. İzleyenler bilirler. İzlemeyenler ise şimdiden bu diziye başlasınlar. Yaklaşık 5 sezon süren dizi tekrar’dan FOX ekranlarında olacağı söyleniyor. Tabi bu bir dedikodu. Şuan için resmi olarak açıklanmasa da hayali bile güzel. Hemde efsane kadro ile. Bazı değişiklikler olabilir ama Burrows, Scofield ve T-Bag’in olması dizinin tekrar aynı kitleye ulaşabileceğini gösteriyor. Fanlar şimdiden Facebook’da gruplar ve sosyal medyada akın başlatmış durumda.

t-bag

Son yıllarda en çok izlenene diziler arasında Game of Thrones, Dexter, House MD, Breaking Bad, 24, The Mentalist, Daredevil, Jessica Jones, Narcos  gibi dizileri gösterebiliriz. Ama Prison Break efsanesini’de aranıza alsanız iyi olacak. Uykusuz gecelere bir yenisini daha ekleyeceksiniz bence. Eğer dizi tekrardan yayınlanır ise muhteşem olacak. 2005 yılında Wentworth Miller ve Dominic Purcell’in başrollerini paylaştığı “T-Bag” gibi bir efsane kötü karakteri bu sektöre kazandıran Michael Scofield ve Lincoln Burrows kardeşlerin Fox River State Hapishanesi’nden kaçışını konu alan Prison Break geri dönüyor!

Yeni sezona dair herhangi resmi bir yazı yayımlanmadı ama 2016 – 2017 yılları arasında olacağı konuşuluyor. 2016 yılının Haziran yada Eylül ayları arasında çıkması beklenen Prison Break dizisi şimdiden beni de heyecanlandırmış durumda.

Bakalım hep birlikte bekliyoruz. Acaba yeni sezon kaç bölüm olacak ve hangi süprizler bizleri bekliyor hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir