Ağız ve Diş Sağlığına Dikkat

Çocukluktan itibaren her birimize söylenen bir şey vardır oda diş bakımınıza özen gösterin. Aile, öğretmenler, çevre derken beynimizde bu konuda ciddi bir olgu oluşmuştur. Peki hiç düşündünüz mü neden bu konunun üzerinde bu kadar çok durulmaktadır. Şöyle ki ağız ve diş sağlığı çocuktan başlayan bir eğitimdir. İnsanın ömrünün sonuna kadar da dikkat etmesi gerek bir temizliktir.

Ağız ve diş bakımını insan hayatında en önemli kılan yanı tüm mikropların üremeye müsait olduğu, beslenme işleminizin başladığı noktada olmasıdır. Ağız sağlığına dikkat etmemek sadece diş çürüklerine değil farklı bir çok hastalığa da yol açacaktır. Bedene giren tüm mikropları direk içeri almış olursunuz. Bunları yaşamamak ve sağlıklı bir ömür sürmek istiyorsanız öncelikle ağır ve diş sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz.

İnsanlarda oluşan yanlış bir algı vardır. Oda şu ki her yemekten sonra diş fırçalanır. Evet bu doğru yemeklerden sonra diş fırçalanır ama aynı zamanda sabah kalkar kalkmaz, kahvaltıdan öncede diş fırçalanır. Çünkü bütün gece uykuda ağzımızın içinde toksinler oluşur. Eğer bunları fırçalamadan kahvaltıya oturursak, direk onları yediğimiz yemekle içeri almış oluruz. Bu diş bakımında çok dikkat etmemiz gereken bir noktadır.

ağız-ve-diş-sağlığı

Ağız ve diş sağlığına ne kadar çok dikkat edip özen gösterirsek o kadar sağlıklı bir bedene sahip oluruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting