Alçı ve Sargı Yöntemi Tozlu Raflara Kaldırılıyor

Bilim ve sağlık teknolojileri alanında her geçen gün yeni bir buluşa ya da gelişmeye imza atılıyor. Son zamanlarda yeni bir gelişme de adından çok fazla söz ettirmeye başladı. Yıllardan beri kırılma, incinme ya da çıkıklarda kullanılan yöntem olan alçıya alma ve sargı yapma yöntemi sağlık tarihinin tozlu raflarına kaldırılıyor gibi gözüküyor.

Sağlık teknolojisi hızla ilerlemeye devam ediyor ve eklemlerin içine koyulabilecek bir sıvı geliştiriliyor. Sıvının geliştirilmesi konusunda birçok adım geçildi ve eğer bu sıvı uygulanmaya başlarsa aylarca ve haftalarca beklenen sargılar, alçılar artık sadece hafızalarda yer bulacak. Enjekte etme yöntemi ile eklemlerin arasına koyulacak sıvı sayesinde kaynama %50 oranında daha hızlı gerçekleşecek.

Konu ile ilgili açıklamalar araştırmacılardan geldi ve sıvının ortaya çıkması için gerekli olan maddeyi bulduklarını söylediler. Bulunan maddenin adı; Si-HPMC şeklinde açıklandı. Bu sıvı enjekte edildiği zaman kan akışını ve iyileşme sürecini ayarlıyor. Üstelik yapılan açıklamalarda sıvının herhangi bir alerjik tepkiye de yol açmadığının altı özenle çizildi ve umut ışığı yandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting