Anne Sağlığı Doğum’da Önemlidir

Anne sütü bebeklerin hem genel sağlığı, hem de diş sağlığı açısından oldukça önem arz etmekte olan bir besin kaynağıdır. Özellikle bebeklerde, beslenmenin ilk başladığı dönemler içerisinde bebeğin, anne sütü ile karşılaşması, hem vücut sağlığında gerekli olan vitaminlerin ve antikorların oluşması hem de diş sağlığı açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Bu noktada tüm dünya genelinde yapılan incelemeler, araştırmalar ve çalışmalarda anne sütü ile beslenmekte olan çocuklarda anne sütü daha çok ön plana çıkmaktadır. Bu noktada da diğer yalancı meme ile beslenmekte olan çocuklar arasında ileriye dönük olarak yapılmış olan bir çalışmada mama ile beslenmekte olan çocukların diş çürükleri gibi diş sağlığını tehlikeye sokan rahatsızlıklar ve durumlara daha fazla neden olduğu ortaya çıkmıştır.

anne-sütü

Özellikle anne sütünün içerisinde yer almakta olan laktofevrin olarak adlandırılmakta olan ağıdaki çürük yapıcı bakteri öldüren bir yapı, antikorlar çocuğun ilerleyen gelişim süreci içerisinde diş çürükleri gibi diş rahatsızlıkları ve sorunları ile daha az karşılaşmasına olanak sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting