Diş Beyazlatma Nedir ve Nasıl Yapılır

Diş beyazlatma, dişin diş hekimi tarafından beyazlatma işlemidir. Dişlerin renklerinde oluşabilecek sarılıklar, renkleşmeler dişin güzel görüntüsünü, dişin estetik ortadan kaldırdığı için diş hekimleri muayene ortamında veya ev tipi şeklinde uygulamak üzere beyazlatma yapılmaktadır.

Yapılan bu işlem sonucunda dişin birkaç ton açılıp, çok daha beyaz bir hale gelebilmektedir. Yalnız öncelikle dişin diş hekimi tarafından temizlenmesi ve eğer varsa lekelerin giderilmesi ondan sonra beyazlatma işleminin yapılması gerekmektedir.

Muayene ortamı içerisinde hastanın dişinin rengi eğer çok koyu ise bir saat gibi bir zaman içerisinde, çok koyu değil ise çok daha az bir zaman içerisinde beyazlatma işlemi diş hekimi tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Muayene’de diş hekimi tarafından insanlara yapılmakta olan diş beyazlatma yöntemlerinin bir de ev tipi olanları bulunmaktadır. Ev tipi yöntemler için kişinin dişlerinden bir ölçü alıp ona hazır bir hazır plak hazırlanmaktadır ve bu plak içerisine koyulacak ilaçlar sayesinde ister gece, ister çalışma ortamı içerisinde, isterse gündüz bunu kullanmaktadır. Ağız içerisinde kullanılan bu hazır plak içerisinde yer alan ilaçlar sayesinde yaklaşık bir haftalık bir süreç içerisinde ideal beyazlatma rengine ulaştırabilmektedir.

Diş beyazlatmanın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yapılan işlem direk mine içerisinde bulunan çok küçük mine partiküllerinin içerisinde bulunan sıvının ağartılması işlemidir. Bu sıvı ağardıkça diş daha da beyazlayacaktır. Bununda hiçbir zararı, kullanılan malzemelerin hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting