E-SGM SORGULAMA İŞLEMLERİ

İnteraktif sosyal güvenlik merkezi olarak E-sgm ile SSK sorgulama işlemlerinizi yapabilmeniz mümkündür. İnternetin insanlara sunduğu yenilik ve avantaj olarak Esgm oldukça popüler bir hizmettir.

Esgm sorgulamasını ister TC kimlik numaranızla ister sosyal güvenlik kurumuna yazacağınız bir dilekçe ile gerçekleştirebilirsiniz. Yeni getirilmiş uygulama sayesinde şifre yerine kimlik bilgilerinizi vererek esgm sorgulamanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sayede çok kolay bir şekilde internet üzerinden esgm sorgulamayı yapabilir, herhangi bir dilekçe yazmadan, siyasi prosedürlerle uğraşmadan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

E-devlet uygulamalarından biri olan e-sgm sorgulaması aynı zamanda cep telefonu üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Sms ile sorgulama hizmeti 2012’den bu yana verilmektedir. Kişilerin evrak takibi konusunda, sigorta ve vatandaşlık yükümlülüğünün neler olduğu konusunda detaylı bilgi veren birim vatandaşın kafasındaki bütün soru işaretlerini de ortadan kaldırmış oluyor. Sosyal güvenlik kurumu üzerinden verilen bu hizmet servisi bütün güncellemeleri, değişiklikleri, iptal edilen yönetmelikleri ya da değişen yönetmeliği sürekli olarak bildiriyor. Her konuda bilgi alabileceğiniz esgm ile sgk sorgulama işlerinizi de kolaylıkla çözebilirsiniz.

Sorgulama işlemlerinizi  e-devlet üzerinden yapmak isteyenlerin e-devlet şifrelerinin olması gerektiğini belirtelim.İnternete bağlanabileceğiniz herhangi bir yerden istediğiniz zaman sosyal güvelik kurumuna ait siteden e-sgk bölümünden her türlü sorgulamayı istediğiniz her an gerçekleştirebilir, bilgi edinebilir, kafanızdaki sorulara net cevaplar alabilirsiniz. Şehir dışında ya da yurtdışında olmanız sorun değil elinizin altında internet olması yeterli olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.