En iyi Zayıflama Yöntemleri

Alternatif Tıp yada daha doğrusu bitkisel sağlık geçmişten günümüze artan bir değerle önem kazanmaktadır. Konu hassasiyetine binaen bitkisel ürünlerle sağlıklı kalınacağına dair toplumsal bir algımız bulunuyor. Yani bir şey bitkisel ise hiçbir şekilde zararlı olamaz, çünkü yapısında mineral, vitamin, anti oksidan vs. sayamayacağımız kadar çok faydalı cevherler barındırıyor nasıl zararlı olur. Ancak durum sandığımız kadar iç açıcıda değildir. Zira her şeyin çoğu zarar azı karar diye boşuna dememiş atalarımız.
Zayıflama, kilo verme ve sağlıklı yaşam üzerine bedence.com isimli sitenin sahibi Uz. Dyt. Müjde KARAKUŞ konu ile ilgili olarak örnekle birkaç açıklık getiriyor.
avokadolu-domatesli-sandivic“Vücudumuz harikulade bir fabrika gibi 24 saat aralıksız çalışır. Bize enerjiyle birlikte çeşitli besin maddeleri de gerekmektedir ki bu yapı bozulmasın sağlıklı çalışsın. Örnekle açıklama yapmam gerekirse Proteinler vücudumuzun yapı taşlarıdır. Yani vücudumuzu oluşturan en önemli hammadde proteinlerdir. Proteinler yeni hücre yapımından kas yapımına kadar birçok yerde kullanılır ve ortalama bir kiloda yetişkin bir erkeğin günde yaklaşık olarak 30-40 gram kadar protein alması tavsiye ediliyor. 100 gram az yağlı dana kavurmasında ~20 gram protein bulunduğunu göz önüne alırsak, Siz kalkıp bir öğünde 500 gram kavurma yerseniz ~150-200 gram kadar protein almış olursunuz.
İlk başta belirttiklerime istinaden vücudunuz ihtiyacı olan 40 Gramı ve eğer siz spor, egzersiz vb. aktivite yapıyorsanız onun içinde belli oranda aldığını varsayarsak ~100 gram proteini vücut kullanır. Aldığınız fazla protein vücut için daha sonra kullanılmak üzere depolanır yada düşük ihtimal atılır. Vücudunuzun kaldırabileceğinden fazla yüklenmeye başlar ve Obezite (aşırı kilolu olma durumu) başta olmak üzere ağır hastalıklar davetiye çıkarmış olursunuz. “
logoMüjde Hanım’ın belirttiği durum proteinler için olsa dahi bu şifalı bitkiler meyveler ve sebzeler içinde geçerlidir. Almanız gerekenden fazla almanız durumunda vücudunuza yük yüklemiş ve sağlık sorunlarını tetiklemeye başlamışsınız demek oluyor.
Sağlıklı ve Huzurlu bir yaşam dileğiyle, sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.