Et Beni Neden Çıkar?

Et bedeninin neden çıktığı bilinmemekle beraber obezite hastalarında ve gebelik dönemlerinde sıkça karşılaşılan rahatsızlıklardandır. Et benlerinin yerleşim yerlerine bakılacak olursa boyun, koltuk altı, kasık gibi terlemenin arttığı bölgelerde olduğu için terin arttırdığını da söyleyebiliriz. Her zaman, doktor olmayan birinin ayırt etmesi güç olabilir ama genellikle kahverengi ya da et renginde olurlar, saplı oluşumlardır ve yumuşaklardır.

Et Beni Sağlığa Tehdidi Var mı?

Sağlık açısından et beni aldırmak gibi bir gereklilik yoktur. Ancak gereğinden büyük olan, estetik durmayan, kişiyi rahatsız edecek bölgelerde olanları almak kişi açısından gerekli görülebilir. Et beni koparmak ya da et beni kanaması, kopması veya kesilmesinin sağlığa olumsuz bir etkisi yoktur.

et-beni

Et Beni Aldırma

Et beni tedavisinde uygulanacak yöntemler arasında ameliyatla aldırma, buharlaştırma ve dondurma yöntemi bulunmaktadır. Ameliyat yoluyla alındığı zaman dikiş izi bıraktığı için çok tercih edilmemektedir. Buharlaştırma yönteminde yüzde 95 oranında başarı sağlanır. Her türlü cildin tedavisinde kullanılır. Bu yöntemde et beninin bulunduğu bölge -60 dereceye kadar dondurularak kopartılır. Tedavi sonrasında çukurluk ve morluk oluşabilir.

Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Et beni ilacı olarak keten tohumu ile keten tohumu yağı 15 dakika et beni üzerinde bekletilebilir. Elma sirkesi eşit miktarda su ile karıştırılıp kaynatılarak buhar banyosu yapılır veya pamukla sürülebilir. Arpa unuyla hazırlanan hamur ile ciltteki et benleri örtülür ve yaklaşık 2 saat bekletilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting