Göz Kaşınması Nedenleri

İnsanların gözlerinde oldukça sık olarak ortaya çıkabilmekte olan ve oldukça rahatsızlık vermekte olan göz kaşıntısının ortaya çıkmasının en sık nedeni, göz alerjisidir. Bu alerjisine, vücut alerjisi de katılabildiği gibi katılmayabilirde. Yani kişinin vücudunda herhangi hiçbir alerji bulunmamaktayken, gözünde alerji ortaya çıkabilmektedir.

Bu durumda kişinin sürekli olarak, çok tatlı bir şekilde gözünü kaşımasına neden olmaktadır. Hatta bu durum gözü oyma istemine kadar yol açabilmektedir. Bu noktada insanların en çok dikkat etmeleri gereken konuların başında göz her ne kadar kaşınırsa kaşınsın gözün ovalanmaması gerekmektedir. Kişi göz kaşıntısı durumunda gözünü ovaladıkları takdirde yumurta misali verilebilmektedir.

Misal olarak bir yumurtayı belirli bir süre ovalarsınız herhangi bir şey olmaz ancak bir an gelir yumurta kırılabilmektedir. İşte bu göz içinde geçerli olan bir husustur. Çünkü gözün on iki adet tabakası bulunmaktadır. Bu noktada gözde bulunan bu on iki adet tabakada birbirlerine oldukça ince lifler ile birbirlerine bağlıdır. Bu durumda da kişi göz kaşıntısı nedeni ile gözünü ovaladığında retinayı yırtabilme olanağı bulunmaktadır.

goz-kasintisini-hafife-almayin

Bu noktada da göz kaşıntısı nedeni ile göz ovalaması kişinin retinasında büyük bir çapta hasara neden olarak birden fazla ameliyat gerektirebilecek durumlara mahal verebilmektedir. Ayrıca kişi gözünü ovalayarak kornea tabakasının da incelmesine neden olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting