Güzellik ve Saçlarımız

Kim güzel, diri ve ahenkli saçlara sahip olmak istemez ki?

Özellikle genç yaşlarda en çok ilgilendiğimiz yerler vücudumuzda yüzümüz ve saçlarımızdır. Güzel görünmek, inanlara Özgüven hissi verir. Özgüven insanları etkilememizde en önemli etkendir ve her birey hem kendi cins hem de karşı cinsi etkilemek ister. Aslında güzel görünme isteği tabiatımızın bize dayattığı gerçeklerdir. Güzel görünmek için de dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan birisi saçlarımızdır. İster erkek olsun, ister bayan. Saçlarımızın önemi sandığımızdan daha büyüktür. Bunu saçları dökülmüş bir kel erkek ile konuşurken içinde kalan o ukdeyi anladığımızda daha iyi idrak edebiliyoruz.

Peki, güzel bir saç için ne gereklidir?

Öncelikle saçlarımızı kepeklerden korumalıyız. Bu konuda dikkat etmemiz gereken en önemli unsurlar; yıkarken bol su ile durulamak, sık sık şampuan değiştirmemek ve kendi saçımıza uygun çok özel bir şampuan bulmaktır. Bu biraz deneme yanılma yoluyla olabilir çünkü her saç kökünün şampuanlara aynı tepkiyi vereceğiniz beklememeliyiz.

sac-sagligi

Bir başka dikkat etmemiz gerekenler saçlarımızı çok sık yıkamak, soğuk ortamlara maruz kalmadan saçlarımızı kısa sürede kurutmak, saçlarımızı kuruturken saç kurutma makinasını bölgede çok fazla tutmayarak saç köklerinin kurumasına ve yanmasına engel olmak dikkat etmemiz gereken hususlardır. Yağlı saçlara sebep olan etmenleri göz önüne alarak ki – genelde su veya bulunduğumuz ortamdan kaynaklanır- yağlı saçlara karşı şampuanlar veya doğal kil banyoları yapmak gerekmektedir.

Saçlarımızın güzel görünmesi için insanların en çok başvurduğu kozmetik ürünlerin kullanılması da kısa süre de bulunduğumuz ortamda saçlarımızın güzel görünmesini sağlasa da, çok uzun süre yıkamadığımız takdirde saçlarımızın kökünü öldürecek, saçlarımız kısa sürede kirlenecek, zayıf düşecek ve dökülecektir. O yüzden kozmetik ürünleri de olabildiğince az kullanmanın yanı sıra kullandığımızda da çabucak yıkamak zorundayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting