Hobi ve Başarı

Özellikle ülkemizde ki insanların büyük kısmı sevmedikleri işleri yapmaktadırlar. Ailelerinin onlara sundukları, çevresel faktörler ve ülkenin genel durumu sebebiyle programsız ve planlanmamış meslek tercihleri sebebiyle, sadece hayatlarını idame ettirmek için yapmakta oldukları işlerdir.

 İnsan sevmediği işi yapınca tam yapamıyor, başarısız oluyor veya beceremiyor sözüne asla katılmıyorum. Zira hiç anlamadığımız bir işin bile eğitimini almayı bırakın belirli bir süre aralıksız yaptığımızda o işi öğrendiğimizi o işte usta olduğumuzu göreceğiz. Bir esnaf ticaretten anlamasa bile yıllarca bu işi yaptığında ticarette ustalaştığını göreceğiz. Bir işçinin bir duvar ustasının bu işi sevmese bile yıllarca yaptığı için iyi bir usta olduğunu göreceğiz. Peki işlerini iyi yapan ama bunun farkında olmayan sevmeyen ve mutlu olmayan insanların bunun farkına varmaları bunu aşmaları ve mutlu olmaları için gereken şey nedir? Tabi ki sevgi dolu iyi bir aile ve güzel vakitler geçirip iç huzuru yakalayacağımız hobilerimizdir. Bir hafta sonu pikniğe gitmek, havuza gitmek, bir akşamüstü maça gitme, ailenle birlikte TV karşısında bir film izlemek hem iç huzuru yakalama konusunda yardımcı olacak hem de işimizde başarılı olmamızı sağlayacaktır.

hobi

Hobilerimizi huzur ve mutluluk kaynağımızdır, sevgi dolu aile yuvalarımızda eklenince çalışanlar işlerinden hem zevk alacaklar hem de başarılı olacaklardır. Başarıyı yakaladıklarında ise hayattan zevk almaya ve yaptıkları işleri daha iyi yapmayabaşlayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting