ideal kilo hesaplama

Hepimizin bildiği üzere aşırı kilolar bir çok kişinin sorunları arasında yer almıştır. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için insanlar hep kilolarını problem haline getirmişlerdir. Bu yazımızda sizlere kilo hesaplama ve ideal kilo hesaplama konusunda bilgiler vereceğiz.

Bu kapsamda bireylerin ideal kilo hesaplamalarını yapmaları ve ideal kilo ölçülerini korumak ve formda kalmak için beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca düzenli bir şekilde spor yapmak ve tembel bir yaşam sürmekten uzak durulması gereklidir. Televizyonlarda yer alan kamu spotu reklamlarında “Harekete Geç Türkiye” sloganı ile bu konu üzerinde halkı bilinçlenmek adına ideal kilo hesaplamalarının yapılması gerektiği önemle belirtilmiştir.

Herkezin bir vücut kitle indexinin olduğu ve kilo boy oranlarına göre hesaplama yapılarak ve çıkan değerin 25′in üzerinde olması gibi bir durumda tıbbi destek alınması gerektiği önemle vurgulanmıştır.

Peki ideal kilomuzu nasıl hesaplayacağız? Şimdiki kilomuz ideal mi?

İdeal kilo kavramı, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için boy ile orantılı olan kilo değeridir. Yapılan bir takım bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sadece 1 kg kilo kaybının bile, insan ömrünü 3 ya da 4 ay kadar uzattığını göstermiştir.

Lafı fazla uzatmadan yukarıda belirttiğimiz husular ile ilgili hesaplamaları www.idealkilohesaplama.net adresinden kolaylıkla yapabilirsiniz. İdeal kilo hesaplamaları, kalori hesaplamaları, bki hesaplamaları ve daha fazlası hakkında detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.