Kabız Hastalığı hakkında genel bilgiler

Genel şikayet türü olan Kabızlık rahatsızlığı bağırsakların belirli bir aralıklarla tamamen boşaltılmaması ile görülebilen bir rahatsızlıktır.

Dışkı boşaltımı tamamen yapamayan kimseye denir. Kabızlık neden olur, kabızlık tam olarak nedir, etki edenler nelerdir öğrenmek isteyeceksiniz bizde öğretmek.

Kabızlık kısaca normal dışkılama yapamama, aşırı derecede yorulma ve terleme dışkı atım sırasında kabızlık için net bir örnektir. Kabızlığa etki eden bazı faktörler vardır bunlardan birisi ise hareketsiz ve sporsuz yaşam. Hiç spor yapmayan ve fazla hareket etmeyen bir kişide kabızlık görülebilmektedir.

Düzensiz uyuma ve düzensiz yemek yeme. Dengesiz tuvalet ihtiyaçlarınızı ertelemek bu hastalığa en büyük etki eden faktördür. Doktora görünmeden ilaç ve tedavi edimi size bu hastalığa dahada yakınlaştıracaktır. Asla doktor tavsiyesi almadan ilaç ve tedavi yöntemi başlatmayın. Kulaktan duyma işlere kalkışmayın!

Yorgun ve stresli bir işte çalışıyorsanız daha az stres için elinizden geleni yapmalısınız. Gerekirse çalışma arkadaşlarınızla görüşmeniz bile gerekebilir. Yoğun tempo ve stresli ortam sizi bu hastalığa yöneltebilmektedir. Ayrıca kiloluysanız ve kilonuzu vermek istiyorsanız birden doktor gözetimi olmadan kulaktan duyma yöntem uygularsanız bu hastalığa bulaştıra bilmesi mümkündür. Dikkatli olmanızda yarar var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting