Kaliteli Uyku Nedir?

İnsanların sağlıklı bir şekilde uyku uyuması kendi ruh sağlıkları ve vücut dirençleri için çok önemli olan kavramlardır. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için uyku kalitenizi yükseltmelisiniz. Herkes uyku uyur fakat herkes kaliteli bir uyku uyumaz.

Bazı insanlar yataktan son derece rahatlamış ve huzurlu bir şekilde uyanırken, çoğu insanlar da tam aksine yataktan bitkin ve dinlenmemiş olarak uyanırlar. Bununda en önemli nedeni gece uykularında kaliteli bir uyku uyuyamamalarıdır. Kaliteli uyku uyumak için öncelikle bazı şeylere dikkat etmelisiniz.

Siz uykuya girme sorunu yaşayan biriyseniz kesinlikle gece yatmadan önce ağır yemekler yemekten sakınmalısınız. En geç saat 7 de akşam yemeği faslı bitmeli. Yok yatmadan önce çok acıkırsanız çok hafif mideyi yormayacak şeylerle besleniniz. Bunun yanında gece yatmadan önce sizi gerecek, strese sokacak televizyon programlarını izlemekten uzak durunuz. Bunun yerine bir komedi filmi ya da romantik bir film izleyiniz. Yine yatmadan evvel alacağınız sıcak bir duş, hatta küvette uzanıp kendinize yaptıracağınız güzel bir masaj bedeninizin rahatlamasına yol açacaktır ve çok rahat uykuya geçebilmenizde katkı sağlayacaktır. Ayrıca yine yatmadan evvel kitap okumayı deneyiniz. Kitap okurken uyuya kalmak insana büyük bir huzur verecektir.

uyku

Bu ayrıntılara dikkat edilerek çekilecek bir gece uykusu size kaliteli uykuyu sunacaktı ve sabah yataktan son derece dinlenmiş ve dinç kalkmanıza imkan sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting