Mert Güler ile YOGA

Yoga, binlerce yıl önce Hindistan’da ortaya çıkmış bir yaşam bilimidir. Yoga sözcüğü Sanskritçe’de “birleştirmek veya bütünleşmek” anlamına gelir. Yoga, bedeni, zihni ve ruhu tamamen eğiten, huzur veren ve kişinin kendini keşfetmesini sağlayan, dünyadaki en eski kişisel gelişim metodudur. Yoga bir din değildir; ama ne yazık ki bir tarikat veya Hintlilerin dini inanışı gibi bazı yanlış değerlendirmelere maruz kalabilmektedir. İnsanları fiziksel, zihinsel ve ruhsal disiplin yoluyla mutluluğa ve aydınlanmaya ulaştırmayı amaçlayan bir tekniktir.

Yoga’nın amacı rahatlatmak, bedeni ve aklı güçlendirmektir. Onları yormak amacıyla yapılmaz. Kaslara ve kemiklere baskı yapan diğer egzersiz türlerinin tersine, Yoga vücudu yavaşça canlandırır. Yoga uygulaması, içinizi umut ve iyimserlikle doldurur. “Kelimeler Yoga’nın değerini açıklamakta yetersiz kalır. Yoga yaşanmalıdır…”

Klasik Yoga eğitmeni Mert Güler Yoga’yı, meditatif zihni yaymayı seçerek bugüne kadar binlerce insana ulaşmış ve Yoga’yla tanıştırmıştır. Yoga eğitmenliğinin yanı sıra NLP Master Practitioner olarak da danışmanlık-mentorluk çalışmalarını kurucusu olduğu “Mert Güler Klasik Yoga ve Farkındalık Geliştirme Merkezi”nde halen sürdürmektedir.

Bakırköy Yoga ve Bostancı Yoga şubeleri bulunan merkezlerinde; Klasik Yoga’nın yanı sıra grup mat pilates ve özel reformer pilates, hamilelere ve skolyoza özel pilates ve yoga, anne-bebek yogası, çocuk yogası eğitmenlik sertifika programı gibi çalışmalar yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting