Profesyonel Dövüşçü

Ülkemizde tanıtılmaya o kadar ihtiyacı olan spor dalı var ki onlardan bir tanesi de dövüş sporları diyebiliriz. Dövüş sporları insanların her zaman dikkatini haylice çekmiştir. Eski çağlardan beri süregelen dövüş sporları olsun dövüş müsabakaları olsun hep geri planda kalmakta. Amacımız dövüş sporunu biraz olsun da tanıtmak.

Kırıcı ve zor bir spor olan dövüş sporlarının ülkemizde pek tanınmasa da, yaygınlaşmasa da diğer ülkelerde düzenlenen olimpiyatlarda bu spor gerçekten önemli bir yer edindiğini görmekteyiz. Diğer ülkeler ile kıyasladığımız zaman kendi ülkemizin baya bir geri kalmış olduğunu da anlayabiliyoruz. Son zamanlarda ülkemizde de gelişme aşamasında olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Ama bu gelişme yeterli düzeyde değil malesef. Savunma ile alakalı olan dövüş sporları uzak doğu sporlarının daha ileri boyutu olan dövüş sporlar kick box ve benzerleri olarak tüm dünyada çeşitli olimpiyatlar ile uygulanmakta. Ülkemizde de geçtiğimiz yıllarda Kick Box ile bizi temsil eden Türk dövüşçü Gürkan Özkan’ın müsabakaları ile az da olsa dikkatleri çekmişti hatırlayacaksınız. Bu sayede biraz olsun dövüş sporlarının önemine ve keyifli bir spor olduğuna kanaat getirebiliriz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kick Box dövüş sporu ile ülkemizi tüm dünyaya duyuran Gürkan Özkan ve diğer sporcu arkadaşlarımız sayesinde bu sporları tanıdık. Ayrıca dövüş sporlarının oldukça dalları da var. Onlardan bazıları ; Judo, Kick Box, Thai Box gibi kategorilerinin olduğunu da okuyucularımızın bilgisine sunuyoruz.

Sizlerinde dövüş sporlara olan merakınız arttıysa ve var ise Profesyoneldovuscu.COM adlı internet adresine bekliyoruz. Sağlık ‘ dan, bir dövüş sporcusunun olması gerektiği gibi ve tüm bilgilerin bulunduğu profesyoneldovuscu.com sitesi sizlere bu imkanı sunuyor. Dövüş sporu tutkunları için aynı zamanda videolar kısmından bir birinden zevkli müsabakaları bulabilir, en etkili hareketler ve en etkili vuruşları izleyebilirsiniz.

1 yorum

  1. MMA dedi ki:

    Süper bir makale dövüş sporlara daha cok önem vermek lazim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting