Proloterapi ve Ozon Tedavisi – Dr.Hasan DOĞAN

Yıllardan beri süregelen bel fıtığı, baş-boyun-sırt ağrıları, eklem sızıları şikâyetlerine çare olabilecek tedavi yöntemleri gelişmeye başladı. İnsanların bu tür rahatsızlıklardan dolayı artan sorunları, bu duruma yol açmış hâlde. İşte, bu tedavi yöntemlerinin en önemlilerinden iki tanesi de proloterapi ve Ozon Tedavisi yöntemleri.

Op. Dr. Hasan DOĞAN, bu alanda kendini geliştirmeye adamış saygıdeğer doktorlarımızdan bir tanesi. M. Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.” vecizesini doğrulayan başarılı doktorlarımızdan biri olmuş durumda Sayın Doğan. Yakın hedefleri arasında bu Proloterapiyöntemini bakanlık onaylı sertifikasyon hâline getirmeyi gösteren Doğan, geniş bir hedef çerçevesi içinde de tıp fakültelerinde bu yöntemin ders olarak okutulması amacı içinde.

 Bu tedavi yöntemlerinin ne işe yaradıkları konusunda da kısaca bir açıklama yapalım sizlere. Öncelikle ozon tedavisiyle başlayalım. Ozon, üç oksijen atomlu kimyasal bir bileşiktir ve insan vücudunda oldukça yararları vardır. Bu yararlardan bazıları da şunlardır: Dolaşım bozukluklarına iyi gelir, yaşlı kişilerde bir hastalık önlemi olarak kullanılabilir. Göz hastalıklarında ve kanser tedavilerinde aktif rol oynar. Cilt mantarları ve cilt lezyonlarında iyileştiricidir. Açık yatak yaraları, virüslerden kaynaklanan hastalıklar, Hepatit A-B-C hastalıklarında bir tedavi yöntemidir. Bununla birlikte daha ayrıntılı bilgileri denizliozon.com adresli internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Proloterapi yöntemi ise, ağrı ve sızılar için bir umut hâline gelmiş durumdadır. Tüm bel, baş, boyun, sırt ağrılarına birebirdir. Ayrıca diz, dirsek gibi eklem bulunan bölgelerdeki gevşemeleri, yırtılmaları da iyileştirme hâline sokar. Siyatik ağrıları, ameliyatlar sonrası geçmeyen bel fıtıkları, migren gibi rahatsızlıklar da bu tedavi yöntemiyle çözülebilmektedir.
Bu Proloterapiyöntemi ile ilgili birçok bilgi ve ayrıntıya, proloterapidernegi.com adresli internet sitesinden ulaşabilir, Sayın Doğan ve çalışma ekibinin görüşlerini alabilirsiniz. İnternet sitesinin adından da anlaşılacağı üzere bu tedavi yöntemine yönelik bir dernek kuran Op. Dr. Hasan Doğan, derneğinde hekimlere ve tıp öğrencilerine eğitim vermektedir. Bu eğitimi, anatomik maketler ve sentetik kadavra modelleri ile de zenginleştirmekte, onayı alınmış gönüllüler üzerinde de uygulamalar yapmaktadır.
Herhangi bir ağrı, sızı, virüs ve mantara dayalı rahatsızlığınız varsa bu tedavi yöntemlerine başvurmakta gecikmemenizi önerir, sağlıklı yaşamlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting