Saç Dökülmesine Alınabilecek Önlemler

Saçlarında dökülme yaşayan kişiler öncelikli olarak dökülmenin neden kaynaklandığını araştırmalı ve o yönde bir tedavi metoduna yönelmelidir.

Saç dökülme nedenleri;

Tıbbi nedenler: saç dökülmeleri yaşayan kişilerin ilk olarak hormon ve troid bezleri yönünde bir araştırma yaptırmalıdır. Dökülme şayet hormonlar ya da troid bezlerinden kaynaklanıyorsa tedavi sonucu sorun ortadan kalkabilmektedir.

Stres ve dış faktörlere bağlı dökülmeler: hava koşulları, mevsim değişiklikleri, sigara gibi birçok faktör saçların dökülmesine neden olmaktadır. Ayrıca bu sayılan faktörler saçların cansızlaşmasına, sağlığını yitirmesine ve sertleşmesinde de rol oynamaktadır. Bu tür sorunları gidermek amacı ile ampul kullanılmalıdır. Saç için kullanılan ampul hafif masaj hareketleri ile saç köklerine uygulanmalıdır.

saç-dökülmesi

Bazı diyet programlarına bağlı saç dökülmeleri: saçlarda dökülme şikayetlerinin başında bilinçsizce yapılan diyet listeleri büyük rol oynamaktadır. Diyet nedeni ile ortaya çıkan saç dökülmelerinde pp vitamini içeren ampuller saç köklerine masaj yaparak uygulanmalıdır.

Gebelik ve doğum sonrası oluşan saç dökülmeleri: gebelik ve doğum sonrasında ortaya çıkan saç dökülmelerini engellemek için jel tipi bakım ürünleri kullanılabilir. Jel tipi bakım ürünleri saçların her yıkanmasında saç köklerine uygulanmalıdır.

Saç dökülmeleri şayet kalıtımsal olarak gerçekleşiyorsa hangi tedavi yöntemi uygulanırsa uygulansın pek bir sonuç alınamaz. Bu tür sorunlarda saç kayıplarını önlemek mümkün değildir. Ancak bazı uygulamalar ile saç kayıplarının süreci uzatılabilir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting