Saçları Uzatmayı Hızlandıran Yöntemler

Sağlıklı bir saç için bayanlar özellikle saçlarını sık sık yıkamalıdır. Canlı görünüme kavuşması için ise her gün olmasa da haftada en az 2 kere bakım yapması gerekiyor. Eğer saçlarınıza önem veriyorsanız en azından internet ortamından saç bakımları hakkında bilgiler alabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Saçların Uzamasına hızlı şekilde etkileyecek yöntemler anlatacağız.

Aslında hızlı saç uzatma yöntemleri detaylı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yöntemleri maddeler halinde sizlere sunuyoruz.

Eğer sizlerde saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız yenilenen besinlerin protein olarak zengin olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Yani buna göre et, süt, yumurta gibi besinler tüketilerek daha uzun saçlara sahip olmak içten bile değil.

Saçlarınızı genellikle çok sıcak su ile değil de ılık su ile yıkamanız gerekiyor. Sıcak su saç köklerini harekete geçirmez ve etkisizleştirir. Aksine saç köklerini pasif hale sokarak engel çıkartır. Ilık su kullanarak saç derisindeki hücreleri harekete geçirmeniz mümkündür.

Saç uzatma yöntemleri arasında en bilineni ise saç diplerine parmak uçları ile masaj yapmak. Saç derisi uyarılır ve saç kökleri böylece canlı hale gelir. Aklınıza geldiğinde masaj işlemini sizlerde yapabileceksiniz.

hizli-saç-uzatma

Bol miktarda su tüketmek saçların uzamasını kolaylaştıran bir diğer yöntem. Günde tüketilen 8 bardak su saçları daha hızlı bir şekilde uzatacağına emin olabilirsiniz.

Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyor iseniz bir müddet ısıveren şekillendiricilerden uzak durmanız gerekecek. Aynı zamanda jöle ve sprey gibi ürünler ile saç diplerini temas ettirmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Saç köklerini tıkayan bu ürünler, saçların uzamasını da zorlaştırmaktadır.

Hızlı Saç uzatma yöntemlerinden biride bitkisel yağların olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu yağlar hem saçlarınıza hayat verecek hemde saçlarınızı çok güzel bir şekilde besleyecektir. Saçlarınız istenilen uzunluğa gelene kadar yağ kullanımına devam edebilirsiniz ve etmelisiniz.

Saçınızı uzatmak istiyor iseniz uçlarındaki kırıkları aldırarmanız gerekmektedir. Kırık dolu bir saç daha geç uzayacağı kanıtlanmıştır. Uçlardan devamlı kopma yaşandığı için sağlıklı bir şekilde de uzadığı görülmemektedir.

sac-sagligi

Şampuan kullanımı saçların dibine uygulanması gerektiğini hatırlatmak gerekiyor. Saç kremi saçların ucuna kullanılmalıdır. Bu sırayı şaşırır iseniz eğer kötü sonuçlar olabilir. Daha sağlıklı ve uzun saçlar için şampuan ve saç kreminin doğru kullanım şeklini de bilmeni gerekmektedir.

İşte hızlı saç uzatma yöntemleri bu şekilde. Eğer saçlarınıza önem veriyorsanız sadece saç uzatmak için değilde bakım içinde yukarıda ki yöntemleri yapmanız gerekiyor. Sonuçta sağlıklı saçlar kolay kazanılmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting