Sağlıklı Bir Yaşam İçin Doğal Yolları Tercih Edin

Sağlıklı bir yaşamın reçetesi öncelikle doğal yollardan geçmektedir. Sağlık herşeyden önce gelmektedir. Sağlıklı bir yaşam istiyorsanız sizlerde doğal yöntemler tercih etmelisiniz. Mesela keçiboynuzu ne işe yarar? Daha önce hiç araştırmış mıydınız? Keçiboynuzu baklagiller (Fabaceae) familyasından olup Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü yerlerde doğal olarak yetişen ve baklaları (meyveleri) yenen, herdem yeşil çalı ya da ağaç formunda olan bir bitki türüdür. Uzun ömürlü ve boyu 10 m. kadar olan maki türü bir ağaçtır. Sert ve koyu yeşil yapraklıdır. Yaprakları, karşılıklı dizilmiş bileşik yapraklar olup boyları 10-20 cm. uzunluğunda olup damla uçludur.

Keçiboynuzu kalsiyum, demir, bakır, çinko, potasyum, magnezyum, fosfor gibi mineralleri bol miktarda bulundurduğundan tercih edilmektedir. Ancak tadı ve kokusu biraz sizlere garip gelebilir. Hamile bayanlar ve karınlarındaki doğacak çocukları için oldukça faydalı olması sebebi ile anne adayları mutlaka tüketmektedir. Bebek ve çocuklarda büyümeye ve gelişmeye büyük katkı sağlıyor. Aslında yok yok denilecek kadar olduğunu söylemek mümkün. Kansızlığa karşı birebir olan bu bitki zayıf ve dayanıksız kişilerede iyi gelecek. Kalbi takviye eder. Kolestrolü düşürür ve tansiyonu dengeleyici etkisi vardır. Dişleri ve kemikleri besleyerek güçlenmelerine yardımcı olur.

Keçiboynuzu pekmezinin bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkısı olduğunu daha önce duymuşmuydunuz ? Akciğer rahatsızlıklarına karşı da kullanılabiliyor bu bitki. Keçiboynuzu pekmezi veya bilinen bir diğer adıyla harnup pekmezi en ünlü pekmez çeşitlerinden bir tanesidir. Adıyla, tadıyla ünlü olmasının yanı sıra faydaları da bir o kadar önemli ve ünlüdür.

Keçiboynuzu kurabiyesi ile de aynı işlevi yapabilirsiniz. Tariflerini alarak sizde evde uygulayabilirsiniz. Keçiboynuzu faydalarını yaz yaz bitmez. Sizlerde kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting