Şifresiz SSK Sorgulama işlemi ssksorgu.net adresinde

Ülkemizde çalışan milyonlarca işçi çalıştıkları yerler tarafından sigortalanarak yasal olarak kendilerini garantiye almaktadır. Bunun için işverenler çalıştırdıkları süre boyunca işçilerinin sigorta giderlerini SSK ya ödemek zorundadır. İşçilerine verdikleri maaşın dışında yasal olarak kendilerinin ödemesi gereken bu tutarların ödenmemesi durumunda yasal olarak suç işlemiş sayılır ve ilgili kanun maddelerince gereği yapılır. Tüm bunların denetimi ve yürütülmesi işlemlerini ise Sosyal Güvenlik Kurulu yapar. Kısa adı SGK olan kurum ssk, bağkur ve emekli sandığının tek çatı altında toplanması sonucunda oluşturulmuştur. Bu kurum işçilerin en çok merak ettiği ssk sorgu işlemlerini internet üzerinden yapabilmelerine fırsat tanımaktadır. Böyle isteyen herkes ilgili sayfalardan sgk sorgulama işlemlerini yaparak sigortaları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir. İnternet üzerinden yapılabilme olanağı sayesinde büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Ssk sorgulama yapmak isteyenler için iki farklı yol izleme imkanları bulunmaktadır. Birincisi ilk olarak faaliyete giren e-devlet üzerinden ssk sorgulama yapabilmektir. Bunun için e-devlet şifresi alarak sisteme bu bilgi ile giriş yapmak yeterli olacaktır.

Sgk sorgulama dışında devlet ile ilgili olan daha pek çok resmi işlemleri yine e-devlet şifresi ile giriş yapılan sayfadan sorgulayabilirsiniz. İkinci yol ise geçtiğimiz yıl hizmete giren şifresiz ssk sorgulama yöntemidir. Bunun için ilgili sayfa üzerinde yer alan kimlik bilgilerinizi ve doğrulama kodunu girmeniz yeterli olacaktır. ssksorgu.net ailesi olarak umarız ki yazımız faydalı olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.