Sivilcelerden korunmanın yolları

Sivilce ve akne genelde genç ergenlik döneminde olan kişiler tarafından gözlenmektedir. Genelde ergenlik döneminde olan kız ve erkeklerin can sıkıcı dönemidir.

Ergenlik döneminde sivilcesi olan bir ergen çocuk stres, sıkıntı yaratabilir. Bunalımlar, depresyonlar yaratabilir. Ancak Akne ve sivilce sadece ergenlik döneminde olan çocuklarda meydana gelmez.

Yaş olarak büyük ebeveynlerde de gözükmektedir. Sivilcenin çıkmasını sağlayan yağlı yiyecekler, çıntı pıntı (cips, kola, çekirdek, patates kızartması) gibi bir çok yemek ve içecekler sivilce yapmaya yeterlidir. Sivilcenin bazı görünen yanı ise yağlı cilt. Yağlı cilt olan bir kişi cildini düzenli ve sürekli bir şekilde temizlemelidir. Temizleme yöntemide çok çok önemlidir. Düzgün temizlenmez ise veya yanlış temizlenirse ciddi problemlere kapı açabilir.

Bazı kişiler maskeye de başvurmaktadır. Maskede sivilceyi geçirmek için bir etkendir. Hatta buhar tedavisi bile uygulanmaktadır.
Sıcak bir sulu tasa veya leğene kafamızı üstten kuş bakışı şeklinde sokarak kafamızada havluyu atarak buhar banyosu yapabilirsiniz.
Sivilceden kurtulmak için aslında bir çok yol vardır. Sürekli cildi kuru tutup, temizlemek. Buhar banyosu yapmak, hap kullanmak, değişik şekildeki jel ve kremleri sürmek gibi bir çok yol vardır.
Ancak bu yollara denemeden önce Cildiye doktorunuzdan tavsiyeler almalısınız. Kulak dolmasıyla hareket ederseniz sivilce ve akneler çoğalır ve geçmesi uzun süre alır.

Hastanın zamanı çok önemlidir, zaman uzaya bilir. Bu yüzden aşırı stres yapmasına gerek yoktur. Tedaviyi aksatmadan sürekli devam etmelidir. Bel ki aylarca bel ki yıllarca sonra geçecektir.
Ancak doğru ve süreklilik önemlidir.

Asla ve asla sivilcelerinizi ellemeyin, ve sıkmayın! İz, yara ve geçmeme gibi sorunlar doğabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


ssd hosting